Z OSTATNIEJ CHWILI

Rzecznik rządu: potwierdzam, że Komisja Europejska zaakceptowała ustalenia operacyjne związane z polskim KPO; to dobry krok, ale nie decydujący • • •

Porównanie

Idą wybory europejskie i eksperci twierdzą, że sytuacja na Ukrainie wzmacnia w sondażach pozycję partii Donalda Tuska, która podobno daje nam większe bezpieczeństwo w stosunkach z Rosją.

Idą wybory europejskie i eksperci twierdzą, że sytuacja na Ukrainie wzmacnia w sondażach pozycję partii Donalda Tuska, która podobno daje nam większe bezpieczeństwo w stosunkach z Rosją. Porównajmy więc pozycję Polski i Ukrainy w relacjach z Rosją.

Rząd Ukrainy nie ma kontroli nad Krymem i wschodem kraju oraz znaczną częścią własnego aparatu państwowego, którą to kontrolę utracił na rzecz Moskwy. A Polska po 10 kwietnia 2010 r. nie ma kontroli nad śledztwem smoleńskim, oddanym przez Tuska w ręce Putina. W dniu katastrofy smoleńskiej okazało się przy tym, że Polska nie ma realnej kontroli nad swoim centrum politycznym, a także nad działaniem służb, które powinny nam taką kontrolę zapewnić. Wychodzi więc na to, że przy wszystkich różnicach charakter stosunków Ukrainy z Rosją i Polski z Rosją są porównywalne. Na Ukrainie ważne części domeny państwowej znajdują się pod kontrolą Rosji, a sprawa smoleńska wykazała, że u nas jest podobnie. Różnica jest taka, że Donieck oddają Putinowi antyrządowi separatyści, a tajemnicę śmierci polskiego prezydenta oddał w ręce Rosji nasz własny rząd. Stan umysłowy ludzi, którzy sądzą, że taki rząd może zapewnić nam bezpieczeństwo, pozostaje dla mnie zagadką.

 

 Źródło:

Andrzej Waśko
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo