Porównanie

  

Idą wybory europejskie i eksperci twierdzą, że sytuacja na Ukrainie wzmacnia w sondażach pozycję partii Donalda Tuska, która podobno daje nam większe bezpieczeństwo w stosunkach z Rosją. Porównajmy więc pozycję Polski i Ukrainy w relacjach z Rosją.

Rząd Ukrainy nie ma kontroli nad Krymem i wschodem kraju oraz znaczną częścią własnego aparatu państwowego, którą to kontrolę utracił na rzecz Moskwy. A Polska po 10 kwietnia 2010 r. nie ma kontroli nad śledztwem smoleńskim, oddanym przez Tuska w ręce Putina. W dniu katastrofy smoleńskiej okazało się przy tym, że Polska nie ma realnej kontroli nad swoim centrum politycznym, a także nad działaniem służb, które powinny nam taką kontrolę zapewnić. Wychodzi więc na to, że przy wszystkich różnicach charakter stosunków Ukrainy z Rosją i Polski z Rosją są porównywalne. Na Ukrainie ważne części domeny państwowej znajdują się pod kontrolą Rosji, a sprawa smoleńska wykazała, że u nas jest podobnie. Różnica jest taka, że Donieck oddają Putinowi antyrządowi separatyści, a tajemnicę śmierci polskiego prezydenta oddał w ręce Rosji nasz własny rząd. Stan umysłowy ludzi, którzy sądzą, że taki rząd może zapewnić nam bezpieczeństwo, pozostaje dla mnie zagadką.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl