Spot PO pięć razy droższy od „Władcy Pierścieni”

  

Koszt realizacji jednej minuty spotu Platformy Obywatelskiej wyemitowanego na 10-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej był wyższy niż koszt minuty ostatniej, najdroższej części trylogii superprodukcji „Władca Pierścieni”. – Udało się wreszcie wywołać zainteresowanie kampanią promocyjną o Unii Europejskiej – chwali się premier Donald Tusk. Prawo i Sprawiedliwość zapowiada wniosek do PKW, a produkcję klipu zbada NIK.

Jak ujawniła „Rzeczpospolita”, koszt 60-sekundowego filmiku to ponad 7 mln zł, z tego 6 mln zł to koszty emisji klipu w stacjach telewizyjnych. – NIK zbada, czy zasadnie wydano na rządowy spot aż 7 mln zł – poinformował w radiowej Trójce szef Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski.

Według wyliczeń branżowego portalu Filmweb.pl realizacja „Powrotu króla”, trzeciej i najdroższej części trylogii „Władca Pierścieni” kosztowała 94 mln dol. To znaczy, że minuta filmu pochłonęła 1,4 mln zł – pięć razy mniej niż minuta rządowego klipu. Propagandowa produkcja przebiła nawet najdroższy dotychczas film „Awatar”, w którym wykorzystano najnowsze techniki cyfrowe. Na minutę obrazu Jamesa Camerona wydano 4,7 mln zł.

– Jest taki wymóg, że co roku ma być prowadzona akcja promująca UE i jej ideały – tłumaczyła na antenie Trójki rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. Z kolei Donald Tusk na konferencji prasowej nie ukrywał, że dla rządu spot jest powodem do dumy. – Nie do wszystkich dociera jeszcze, że jesteśmy w UE, ten spot dotrze do każdego – chwalił się premier.

Więcej w "Gazecie Polskiej Codziennie"
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Starcia separatystów z policją

/ sxc.hu

  

Tysiące zwolenników niepodległości Katalonii wyszły na ulice Barcelony, by protestować przeciw wyrokom więzienia, jakie dzień wcześniej otrzymali przywódcy separatystów. Doszło do starć z policją, która użyła pałek, gdy demonstranci obrzucali ją świecami dymnymi i podpalali kosze na śmieci.


Trzy osoby zostały zatrzymane, gdy protestujący usiłowali sforsować barierki ustawione przed budynkami rządowymi w centrum miasta. Policja zdołała po południu odblokować kilkadziesiąt dróg oraz kilka linii kolejowych, które od rana okupowali demonstranci.

We wtorek nadal nie udało się jednak przywrócić prawidłowego funkcjonowania lotniska El Prat w Barcelonie po poniedziałkowych zamieszkach, w których ponad 40 osób zostało rannych, w tym dwie ciężko, w starciach z policją, która użyła gumowych pocisków.

Przywódcy separatystów ogłosili we wtorek, że wyroki więzienia wzmocnią tylko determinację Katalończyków, by doprowadzić do referendum w sprawie secesji regionu. Były wicepremier Katalonii i lider jednego z dwóch największych ugrupowań separatystycznych - Republikańskiej Lewicy Katalonii (ERC) - Oriol Junqueras powiedział w wywiadzie dla agencji Reutera, że wyrok, jaki otrzymał przyczyni się do umocnienia ruchu na rzecz oderwania regionu od Hiszpanii.

Szef regionalnego rządu Quim Torra bronił masowych protestów przeciw wyrokom Sądu Najwyższego Hiszpanii, który skazał dziewięcioro katalońskich separatystów na kary więzienia wynoszące od dziewięciu do 13 lat. Uznał, że decyzja SN jest „nie do zaakceptowania”, a Katalończycy „rozpoczynają nowy etap (...) walki o samostanowienie”.

Pierwsze manifestacje Katalończyków niezadowolonych z wyroków skazujących separatystów rozpoczęły się spontanicznie w poniedziałek po południu na ulicach największych miast regionu.

W poniedziałek rano hiszpański Sąd Najwyższy skazał dziewięcioro katalońskich separatystów za podburzanie w związku z nielegalnym referendum niepodległościowym w tym regionie Hiszpanii, przeprowadzonym 1 października 2017 roku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl