Pełne kościoły i bezradny jazgot

  

W Wielkim Tygodniu byliśmy świadkami nagonki na arcybiskupa warszawsko-praskiego Henryka Hosera. A pod świątecznym artykułem w jednym z największych portali internetowych pojawiły się setki antychrześcijańskich wpisów. Tak obrzydliwych, że ich cytowanie byłoby obrazą dla ludzi na jakimkolwiek poziomie. Na szczęście mogliśmy też oglądać pełną katedrę warszawsko-praską w Wielki Czwartek i tłumy w konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku w Wielki Piątek. Zarówno mszę krzyżma, jak i nabożeństwo Męki Pańskiej odprawiał znienawidzony przez salon arcybiskup Henryk Hoser. Kościoły na Pradze czy Grochowie są coraz częściej wypełnione. Można odnieść wrażenie, że w tym roku ludzi podczas liturgii było więcej niż w latach ubiegłych. To także zasługa księdza arcybiskupa. Zaangażowanie w życie religijne sprawia, że ani brutalne ataki na metropolitę, ani wściekłe (i anonimowe) opluwanie chrześcijańskich wartości, ani tak oburzające akty, jak profanacje świątyń, nie są w stanie zniechęcić ludzi do Kościoła. Atakującym jego wartości pozostał jedynie wściekły, na szczęście bezradny jazgot.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie,telegraf24.pl,kielce.telegraf24.pl

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl