Amerykańscy politycy: Niemcy pomogły Rosji w inwazji na Ukrainę

  

Rosjanom nie udałoby się tak szybko i sprawnie zająć Krymu, gdyby nie pomoc niemieckich dostawców sprzętu wojskowego, którzy dziś publicznie popierają politykę Władimira Putina - mówią nieoficjalnie amerykańskie służby cytowane przez znany portal "Daily Beast".

W 2011 r. niemiecki dostawca sprzętu wojskowego Rheinmetall podpisał wart 140 mln dol. kontrakt na budowę treningowego centrum symulacji bojowej w Mulino w południowo-wschodniej Rosji. Choć oficjalnie budowa ośrodka nie została jeszcze zakończona, zdaniem amerykańskich władz Niemcy od kilku lat szkolą tam rosyjskich żołnierzy.

Rheinmetall bronił tego projektu nawet po inwazji Rosji na Krym. Kontrakt między firmą a Rosja został zawieszony dopiero po interwencji rządu Niemiec. Jeden z Amerykanów powiedział "Daily Beast": "Szkoda, że niemieckie firmy bezpośrednio wspierały i szkoliły rosyjską armię nawet podczas ataków na Ukrainę". 

Według amerykańskich polityków Niemcy szkolili m.in. Specnaz GRU, który odegrał kluczową rolę w przejęciu Krymu. Jak twierdzą cytowani przez "Daily Beast" Amerykanie - od czasu napaści na Gruzję w 2008 r. da się zauważyć znaczący postęp w organizacji i wyposażeniu rosyjskich sił specjalnych. Nie da się go wytłumaczyć inaczej niż współpracą z zachodnimi, a szczególnie niemieckimi firmami.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: thedailybeast.com

Wczytuję komentarze...

To będzie jedna z najważniejszych gazowych inwestycji. Premier zapewnia: powstanie zgodnie z planem

/ Twitter.com/@PremierRP

  

- Gazociąg Baltic Pipe, którym do Polski popłynie gaz z Norwegii powstanie zgodnie z planem - zapowiedział dzisiaj w Świnoujściu premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że w polityce energetycznej stawiamy na: bezpieczeństwo, suwerenność i efektywność.

Szef rządu zaznaczył, podczas uroczystości podpisania umowy na dofinansowanie ze środków unijnych rozbudowy Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu, że nasz kraj stara się rozbudowywać "naszą infrastrukturę szerokorozumianego bezpieczeństwa energetycznego" również dla sąsiadów.

- Naszej polityce energetycznej przyświecają trzy podstawowe cele: bezpieczeństwo, suwerenność, efektywność

 - dodał. [polecam:https://niezalezna.pl/268861-prezydent-przypomnial-idee-sp-l-kaczynskiego-dzisiaj-te-wszystkie-plany-sa-realizowane]

- Dzisiaj ten gazoport wraz z gazociągiem bałtyckim, który powstanie zgodnie z planem - jest na bardzo dobrej drodze - i będzie zbudowany w ciągu najbliższych paru lat, tworzą nową architekturę bezpieczeństwa energetycznego, nową architekturę w tej części Europy

 - powiedział Morawiecki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl