Lansowanie Platformy na publicznej antenie. Zobacz wewnętrzny raport TVP

  

Dziennikarze publicznych mediów oburzają się, gdy słyszą zarzuty o sprzyjaniu Platformie Obywatelskiej i rządowi Donalda Tuska. Ale liczby są jednoznaczne... Ostatnie wyliczenia - z marca tego roku - jak rozdysponowano czas antenowy przez Telewizję Publiczną nie pozostawiają wątpliwości, kto jest faworyzowany w gmachu na Woronicza.

Pojawił się "Raport o politykach" pokazujący zestawienie czasu wystąpień polityków w programach Telewizji Publicznej.  Cyferki w poszczególnych rubrykach pozwalają zorientować się jak często goszczono w TVP przedstawicieli poszczególnych partii.

Oczywiście, internauci zaczęli porównywać czas antenowy wykorzystany przez polityków dwóch największych ugrupowań, czyli Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Nie ma wątpliwości - partia Donalda Tuska cieszy się szczególnymi względami.

Po podsumowaniu występów w programach publicystycznych, informacyjnych i "innych":

Platforma Obywatelska: liczba wystąpień 199, a czas wystąpień 3 godziny 9 minut

Prawo i Sprawiedliwość: liczba wystąpień 75, a czas wystąpień 1 godzina 10 minut


Warto również zwrócić uwagę, że całość czasu antenowego przeznaczonego dla polityków to niespełna siedem godzin, czyli dla działaczy Platformy poświęcono blisko połowę.Podane informacje natychmiast zostały skomentowane przez internautów, a wśród nich również dziennikarze i politycy. Krótko, ale dosadnie spuentowała je posłanka Barbara Bubula.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Kandydatka opozycji na senatora rozpoczęła kampanię

/ The Chancellery of the Senate of the Republic of Poland [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

  

- Jedyną wspólną kandydatką opozycji w okręgu nr 24 jestem ja – podkreśliła Małgorzata Niewiadomska-Cudak z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, która zainaugurowała swoją kampanię w Łodzi. Z tego samego okręgu - jako kandydat niezależny - startuje też Krzysztof Kwiatkowski.

Motto "zgoda buduje, niezgoda rujnuje" jest bardzo istotne w kontekście tego, że partie opozycyjne – Koalicja Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe i Sojusz Lewicy Demokratycznej w ramach paktu senackiego uzgodniły, że będzie jeden wspólny kandydat przeciwko kandydatowi PiS. Jedyną wspólną kandydatką opozycji w okręgu nr 24 jestem ja

– zaznaczyła Niewiadomska-Cudak na konferencji prasowej, związanej z inauguracja jej kampanii wyborczej.

Działaczka SLD nawiązała do faktu, że w okręgu nr 24 obejmującym wschodnią część Łodzi oraz powiaty: łódzki wschodni i brzeziński obok niej o mandat senatora walczyć będą: niezależny kandydat Krzysztof Kwiatkowski oraz Marek Markiewicz (KW PiS). Już wcześniej kandydatka opozycji wydała oświadczenie, w którym przypomniała, że cała opozycja zaakceptowała jej kandydaturę w tym okręgu i że postępowanie byłego prezesa NIK może doprowadzić do zwycięstwa kandydata PiS.

Kandydatka opozycji podkreśliła, że niezależnie od oficjalnego początku kampanii, już od dawna spotyka się z wyborcami. Dlatego też wie, czego oczekiwaliby oni od swojego reprezentanta w Senacie.

"Mamy katastrofę demograficzną; średnia długość życia w województwie łódzkim jest najniższa w kraju. Chciałabym zbudować w parlamencie grupę, która walczyłaby o zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia. Zamiast 4,5 proc. PKB byłoby to 7 proc."

– wyjaśniła.

Niewiadomska-Cudak chciałaby również zwiększać centralne wsparcie dla samorządów w takich dziedzinach jak budowanie domów opieki, wspieranie polityki senioralnej i pomoc dla rodzin opiekujących się osobami niedołężnymi.

Zapowiedziała, że w parlamencie ma zamiar "przeciwdziałać dalszej dewastacji prawa, walczyć o wolne sądy, prawa i wolnych obywateli".

Niewiadomska-Cudak zaznaczyła, że jest jedyna kobietą startującą do Senatu w Łódzkiem i jedyną w okręgu 24 osobą emocjonalnie związaną z miejscem, w którym kandyduje.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl