Pojednanie w wierze

  

Wielki spór o pojednanie pomiędzy katolikami a prawosławnymi znalazł swoje nieoczekiwane rozwiązanie. Do niedawna Watykan za wszelką cenę chciał dogadywać się z Moskwą. Problem w tym, że Kościół prawosławny w imperium Putina nie chciał żadnego porozumienia. Kościół katolicki był oskarżany o prozelityzm, czyli nawracanie prawosławnych, a księży katolickich w Rosji spotykały liczne represje. Zupełnie inaczej wyglądały kontakty z Cerkwią w Kijowie. Pamiętamy, jak Jan Paweł II został gorąco przyjęty przez Ukraińców. Wzruszające chwile wspólnej modlitwy przeszły do historii. Niewielu ludzi wie, że prawosławie na Ukrainie jest liczniejsze niż w Rosji. Niezwykły epilog tej historii dopisały wydarzenia na majdanie. Figura Matki Bożej Fatimskiej była przewodniczką dla wszystkich walczących o wolność. Najbardziej wzruszał widok tysięcy prawosławnych Ukraińców z różańcami rozdawanymi przez polskich księży. Wielu z ludzi majdanu zginęło, ściskając je w dłoniach. Pojednanie katolików i prawosławnych dokonało się we wspólnej ofierze na majdanie. Z dala od umierającej Cerkwi w Moskwie kierowanej przez KGB-istów.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl