"Polskę trzeba zabezpieczyć przed Rosją". Kaczyński chce polsko-amerykańskich baz wojskowych

Wspólne polsko-amerykańskie bazy wojskowe i brygady militarne - takie propozycje działań wobec "rosyjskiego ekspansjonizmu" zaproponował dziś prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński

new.livestream.com
Wspólne polsko-amerykańskie bazy wojskowe i brygady militarne - takie propozycje działań wobec "rosyjskiego ekspansjonizmu" zaproponował dziś prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. "Taka propozycja powinna być Amerykanom przedłożona" stwierdził Kaczyński, zaznaczając, że jest to najszybsza metoda by "doprowadzić do tego, że Polska będzie państwem bezpiecznym wobec nasilającej się agresji ze strony Rosji".

Całość wystąpienia:

Proszę państwa mamy dziś nową sytuację w Europie, mamy do czynienia z jawnym, łamiącym prawo międzynarodowe ekspansjonizmem rosyjskim. Jest kwestia zabezpieczenia Polski, zabezpieczenia przed tą polityką. Chciałem przypomnieć, że jeśli spojrzeć na historię, na przeszłość Europy, to tego rodzaju procesy postępowały bardzo szybko. Europejscy zdobywcy, a wiele wskazuje na to, że takie ambicje ma prezydent Putin – działali naprawdę pospiesznie. Dlatego trzeba szybko Polskę zabezpieczyć. Nie możemy być w żadnym wypadku członkiem NATO klasy B. Tzn. jakiekolwiek ograniczenia dotyczące obecności wojsk NATO na terytorium Polski musza być zniesione. Muszą zostać zniesione na poziomie praktycznym. Te wojska powinny tutaj być. Na to bardzo liczymy, będziemy do tego dążyć wszelkimi metodami.

Jest jeszcze pytanie jakie to powinny być wojska? To powinny być wojska amerykańskie, z tego względu, że atak na wojska amerykańskie jest z całą pewnością barierą nie do przekroczenia. Nawet dla pełnego ambicji ekspansjonistycznych Putina.

Po drugie uważamy, że byłoby najwłaściwszym rozwiązaniem jeśliby wojska amerykańskie i polskie miały u nas wspólne bazy. Jest też propozycja dalej idąca, na pewno trudna, bo my wiemy, że tego rodzaju rozwiązań Amerykanie do tej pory nie stosowali, chociaż są stosowane w NATO. Chodzi mianowicie o powołanie wspólnych brygad polsko-amerykańskich. Wtedy siły amerykańskie, mówi się tutaj o ok. 10 tysiącach żołnierzy mogłyby być wraz z polskimi znacznie rozbudowane. Oczywiście miałoby to różnego rodzaju aspekty. Nie wiemy i to chcę podkreślić, czy Amerykanie są gotowi na tyle zmienić dotychczasową praktykę, czy nawet być może swoją dotychczasową doktrynę, żeby na tego rodzaju rozwiązanie pójść, ale jesteśmy głęboko przekonani, że tego rodzaju propozycja powinna być Amerykanom przedłożona. Bo ona z punktu widzenia i militarnego i militarno-politycznego jest niewątpliwie najbardziej skuteczna. Może najszybciej doprowadzić do tego, że Polska będzie państwem bezpiecznym, bezpiecznym wobec nasilającej się agresji ze strony Rosji.


Jarosław Kaczyński swoje wystąpienie wygłosił na tle zdjęcia wojskowych oraz flag Polski i Stanów Zjednoczonych

twitter.com/OneRaxExpand

 


Źródło: niezalezna.pl

sp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo