Plakat ze słynnym zdjęciem Tuska i Putina w „GPC” i „Gazecie Polskiej”

  

W dzisiejszym wydaniu „Gazeta Polska Codziennie” znajduje się plakat ze słynnym zdjęciem zrobionym w kilka godzin po katastrofie  smoleńskiej.  Plakat ten z napisem „Śmierć prezydenta” zawisnął w kilkudziesięciu miejscach w Warszawie  tuż obok banerów reklamowych. Plakat jest również w tygodniku „Gazeta Polska”.

Widoczne na plakacie zdjęcie, które zostało zrobione kilka godzin po katastrofie niepopodal miejsca, gdzie była trumna z ciałem śp. prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego, opublikowano dopiero po 3 latach od tragedii smoleńskiej. Do dziś nie wiadomo, kto jest autorem zdjęcia, wiadomo natomiast, że nie jest to fotomontaż a fotografia w jakikolwiek sposób nie została sfałszowana.

W październiku zeszłego roku po raz pierwszy zamieścił je na swojej okładce  tygodnik „Wsieci” ze znaczącym pytaniem „Kiedy poznamy prawdę?”

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Rozpoczął się proces Piotra Dudy przeciwko Lechowi Wałęsie

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/succo/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpoczął się dziś proces o naruszenie dóbr osobistych z powództwa przewodniczącego NSZZ "Solidarność" Piotra Dudy przeciwko Lechowi Wałęsie.

W sądzie nie stawił się nikt ze strony pozwanej. Sąd zdecydował jednak, że odbierze zeznania od obecnego w sądzie Piotra Dudy.

Sprawa dotyczy wpisu b. prezydenta RP na Facebooku z lutego 2019 r. Wałęsa opublikował wówczas grafikę przedstawiającą oddział funkcjonariuszy ZOMO wraz ze wskazaniem, że jednym z nich jest Piotr Duda. Pod zdjęciem był też podpis: "Piotr Duda kiedyś stał tam, gdzie stało ZOMO, a teraz stoi tam, gdzie jest +Solidarność+". Prawnicy lidera związku skierowali do Wałęsy przedsądowe wezwanie do przeprosin w ciągu 48 godzin.

Post został usunięty. Wałęsa napisał:

"Panie Piotrze Duda. Przepraszam za opublikowanie nieopatrznie na moim profilu zdjęcia sugerującego, że stał Pan tam gdzie stało ZOMO. Zdjęcie było opatrzone nieprawdziwym opisem. Pomylono jednostki. W rzeczywistości służył Pan w dywizji powietrzno desantowej. Autor zdjęcia wprowadził mnie w błąd. Nie zmienia to jednak faktu, że stał Pan w stanie wojennym po drugiej stronie barykady niż my ludzie Solidarności".

Piotr Duda ma 57 lat. Do "Solidarności" należy od 1980 r., kiedy zaczął pracę w Hucie Gliwice na stanowisku tokarza. W latach 1981-83 odbywał służbę wojskową jako komandos w elitarnej VI Pomorskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej, w tym w siłach ONZ w Syrii. Funkcję przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" pełni od października 2010 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts