PSL i rosyjskie rynki

  

Ludowcy straszą możliwością utraty rosyjskiego rynku zbytu na polskie produkty, m.in. owoce. Warto zatem przypomnieć, że dzisiejsza sytuacja w stosunkach unijno-rosyjskich wcale nie była nie do przewidzenia. Na taką okoliczność rząd powinien mieć przygotowane tzw. plany ewentualnościowe, obejmujące także scenariusze gospodarcze. Tych planów jednak nie ma. Rząd z jednej strony mówi o wspieraniu Ukrainy, z drugiej zaś sugeruje, że nie stać go na żadne kroki w tej sprawie z powodu widma strat. A przecież bez wątpienia jako działanie doraźne możliwy byłby skup interwencyjny towarów rolniczych, zaś we współpracy z naszymi partnerami z Unii Europejskiej można by zmienić kierunek eksportu polskich jabłek. Tak na marginesie – jeśli Rosja jest tak niepewnym partnerem, to dlaczego pozwolono, byśmy przez ostatnie lata tak bardzo się od niej uzależnili?
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts