Zapisywali do PO niczego nieświadomych ludzi. Jest wyrok skazujący

  

Marcin G., b. członek PO i b. asystent posła tej partii Witolda Pahla usłyszał wyrok skazujący w sprawie fałszowania deklaracji członkowskich w gorzowskiej Platformie Obywatelskiej. Sąd skazał Marcina G. na 6 tys. zł grzywny.

Afera wybuchła gdy wyszło na jaw, że w 2009 r. do gorzowskiej PO zapisano 44 osoby bez ich wiedzy. Fałszowano w tym celu deklaracje członkowskie. Prokuratorzy jak dotąd znaleźli dowody na 44 takich przypadków. Po ujawnieniu tych faktów w 2011 r. rozwiązano lokalne struktury partii, a wkrótce po tym powołano nowe władze.
 
O całej sprawie zrobiło się głośno, gdy na policję zaczęły zgłaszać się osoby, które twierdziły, że bez ich wiedzy zapisano je do Platformy Obywatelskiej. Jedna z mieszkanek Gorzowa otrzymała pismo z PO informujące o wykreśleniu jej z partyjnych struktur za niepłacenie składek członkowskich. Nie byłoby w tym pewnie nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kobieta nigdy się do Platformy nie zapisywała.
 
Śledztwo prowadzone początkowo w gorzowskiej prokuraturze przejęła następnie prokuratura rejonowa Szczecin-Śródmieście. W śledztwie przesłuchano kilkuset świadków.
 
Jak pisaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl zarzuty w sprawie oprócz Marcina G. Usłyszeli także: była działaczka PO Katarzyna B. Oraz Jakub S., były doradca i asystent wojewody lubuskiego Marcina Jabłońskiego, a także trójka innych działaczy PO – Dorota N., Jan Z. i Mateusz G.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,gazetalubuska.pl


Wczytuję komentarze...

Oglądaj 7x24. Już w niedzielę!

Zdjęcie ilustracyjne / Telewizja Republika

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich głównych sił parlamentarnych. Będą musieli zmierzyć się m.in. z pytaniami i opiniami słuchaczy.

W niedzielę gośćmi Katarzyny Gójskiej będą: Piotr Kaleta (PiS), Adam Bielan (Porozumienie), Katarzyna Piekarska (Koalicja Obywatelska), prof. Andrzej Zybertowicz (doradca Prezydenta RP), Anna Maria Żukowska (Nowa Lewica), Władysław Teofil Bartoszewski (PSL).

Polecamy!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts