Anatomia upadku polskich władz

Wydawać by się mogło, że cztery lata po katastrofie Tu-154M jej przyczyny powinny być jasne.

arch. GP, fragm. okładki filmu Anatomia Upadku 2
Wydawać by się mogło, że cztery lata po katastrofie Tu-154M jej przyczyny powinny być jasne. – Waga materiału dowodowego zgromadzonego w najnowszym filmie Anity Gargas „Anatomia upadku 2” jest tak duża, że oficjalna narracja zostaje bezdyskusyjnie zburzona i jest już nie do obronienia – mówi Antoni Macierewicz w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie”.

„Anatomia upadku 2” to dokument o kompromitacji służb specjalnych, tajemniczym remoncie tupolewa w rosyjskiej Samarze czy wciąż niewyjaśnionej kwestii rozdzielenia wizyt w Katyniu. To również film pełen wypowiedzi nowych świadków i nieznanych faktów.

– Po tym filmie trudno będzie uwierzyć w oficjalną wersję wydarzeń proponowaną przez Rosjan i polski rząd, o ile w ogóle jest jeszcze ktoś na tyle głupi, by w nią wierzyć – mówi Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „GP”. Cezary Gmyz, dziennikarz telewizji Republika i tygodnika „Do Rzeczy”, zajmujący się od czterech lat tematem katastrofy smoleńskiej, po obejrzeniu filmu przyznaje, że pewne sceny nim wstrząsnęły, a Anita Gargas „po raz kolejny udowadnia, że należy do grona najodważniejszych polskich dziennikarzy”. Tadeusz Płużański, publicysta „Super Expressu”, zwraca uwagę na to, jak w filmie „punktowane są wszystkie propagandowe zagrywki zarówno Rosjan, jak i Polaków”.

– Całość robi niesamowite wrażenie. Widać bardzo wyraźnie skalę kampanii kłamstwa smoleńskiego – mówi. – Autorka krok po kroku dokumentuje wszystkie pytania i niewygodne fakty dotyczące tego śledztwa – mówi Piotr Semka z „Do Rzeczy”.

Film Anity Gargas „Anatomia upadku 2” już w najbliższą środę w tygodniku „Gazeta Polska”.

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

Katarzyna Pawlak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo