Szczerski: Solidarna Polska staje się proputinowska

  

Legitymizowanie przez posła Solidarnej Polski Andrzeja Romanka promoskiewskich referendów w Mołdawii i na Krymie powinno stać się przedmiotem zainteresowania polskiego kontrwywiadu – mówi w rozmowie z „Codzienną” prof. Krzysztof Szczerski, były wiceminister spraw zagranicznych, obecnie poseł PiS‑u.

Poseł Solidarnej Polski, wiceszef klubu tej partii Andrzej Romanek razem z posłem SLD Adamem Kępińskim dwa tygodnie temu byli jedynymi polskimi politykami obecnymi na Krymie, w czasie gdy odbywało się tam referendum dotyczące odłączenia się półwyspu od Ukrainy. Jak ujawnił portal Niezależna.pl, to niejedyny taki wyjazd Romanka. W lutym tego roku legitymizował referendum za przyłączeniem mołdawskiej Gagauzji [region autonomiczny] do Unii Celnej z Rosją. Wcześniej w październiku 2013 r. był w czasie wyborów prezydenckich w Azerbejdżanie. Wbrew stanowisku obserwatorów OBWE, którzy zwracali uwagę na nieprawidłowości, delegacja, której członkiem był Romanek, uznała legalność wyborów.

– Współpraca z Rosją na szczeblu międzypaństwowym, a także kooperacja między mniejszościami polską i rosyjską w krajach postsowieckich – to priorytety, które we własnym interesie powinny być realizowane przez Warszawę i Moskwę – mówił poseł Romanek na spotkaniu z mniejszością polską w Gagauzji.

Kilka dni temu poseł SLD Adam Kępiński, który był na Krymie w tym samym czasie co Romanek, zrezygnował z kandydowania do Parlamentu Europejskiego. Z kolei szef klubu SP Arkadiusz Mularczyk pytany o obecność kolegi z partii na Krymie, nie widzi powodu do wyciągnięcia konsekwencji wobec Romanka. – Pojechał tam zorganizować konferencję prasową, grożono mu śmiercią – powiedział reporterowi Niezależna.pl

– Poseł Romanek legitymizował swoimi wyjazdami działania Władimira Putina. Jeśli Solidarna Polska broni swojego posła i nie wyciąga konsekwencji za takie – nie pierwsze w ostatnim czasie – wyjazdy, to sama staje się partią proputinowską. Nawet bardziej niż SLD, bo ich poseł miał tylko jeden taki wyskok – mówi „Codziennej” poseł PiS‑u Krzysztof Szczerski. Jego zdaniem działania Andrzeja Romanka powinny stać się przedmiotem zainteresowania odpowiednich służb zajmujących się ochroną kontrwywiadowczą polskiego państwa.

Zdjęcie z wyjazdu na referendum w Mołdawii, umieszczone na profilu Franka Creyelmana, jednego z przedstawicieli "międzynarodowych obserwatorów" obecnych na Krymie. Pierwszy z lewej siedzi Pavel Chernev - kolejny "obserwator" promoskiewskiego plebiscytu na Ukrainie. Pierwszy z prawej: poseł Romanek:


Fotografia z tego samego wyjazdu na profilu Cherneva. Mateusz Piskorski drugi od prawej, poseł Romanek czwarty:


Zdjęcie z referendum na Krymie, znalezione na stronie www.eode.org - promoskiewskiej organizacji "Eurazjatyckie Obserwatorium Demokracji i Wyborów". Trzeci od prawej Pavel Chernev. Obok niego Frank Creyelman:
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Gala Człowieka Roku "Gazety Polskiej" za nami! ZOBACZ ZDJĘCIA

/ fot. Bartosz Kalich/Gazeta Polska

  

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, abp Marek Jędraszewski, Edward Mosberg i śp. Kornel Morawiecki - zostali uhonorowani podczas dzisiejszej Gali „Gazety Polskiej”. Na uroczystości obecni byli politycy, szefowie najważniejszych instytucji państwowych, przedstawiciele świata nauki, dziennikarze, artyści. Oto, co zdołali uchwycić nasi fotoreporterzy!

Podczas Gali wręczono nagrody w trzech kategoriach: Człowiek Roku Gazety Polskiej, nagrodę miesięcznika “Nowe Państwo”, czyli nagrodę im. św. Grzegorza I Wielkiego oraz nagrodę Klubów „Gazety Polskiej”.

[polecam:http://niezalezna.pl/311250-grzecznie-juz-bylo-minal-rok-a-w-nim-wideo]

Członkowie prawie 500 Klubów Gazety Polskiej wyróżnili abp. Marka Jędraszewskiego.

[polecam:https://niezalezna.pl/311234-abp-jedraszewski-czlowiekiem-roku-klubow-gp-skromny-kaplan-bezgranicznie-oddany-kosciolowi]

„Zdaję sobie sprawę z jej znaczenia, ponieważ Kluby „Gazety Polskiej” istnieją i działają nie tylko w Polsce, ale i w różnych państwach i na różnych kontynentach, skupiając Polaków szczerze zatroskanych o losy naszej Ojczyzny. Jestem bardzo wdzięczny zwłaszcza za to, że głos pasterzy Kościoła wciąż dociera do nich i jest przyjmowany przez nich z całą powagą w poczuciu wspólnej miłości do Polski i odpowiedzialności za nią

- napisał w liście abp Jędraszewski.

Redaktor naczelna "Nowego Państwa" Katarzyna Gójska w laudacji dedykowanej Edwardowi Mosbergowi oraz śp. Kornelowi Morawieckiemu - laureatom tegorocznej Nagrody im. św. Grzegorza I Wielkiego - mówiła:

„Na pierwszy rzut oka to zupełnie inne ludzkie losy, inne doświadczenia życiowe. Naszym zdaniem jest jednak wspólny mianownik: obrona prawdy w życiu publicznym, ale też obrona dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej”.

[polecam:https://niezalezna.pl/311243-edward-mosberg-z-nagroda-im-grzegorza-i-wielkiego-zawsze-glosze-prawde-i-tylko-prawde]

Nagrodę w imieniu twórcy Solidarności Walczącej odebrał jego syn, szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki. - Ojciec miał bardzo głęboko w sercu Polskę i żył dla niej całe życie - powiedział premier. Edward Mosberg nie zdołał dotrzeć na Galę Człowieku Roku „GP”. Przed wylotem do Warszawy zmarła jego żona, Cecylia Mosberg. Za nagrodę podziękował w nadesłanym nagraniu, które odtworzono podczas Gali.

[polecam:https://niezalezna.pl/311251-kornel-morawiecki-posmiertnie-uhonorowany-nagroda-grzegorza-i-wielkiego-czlowiek-wielkiej-odwagi]

[polecam:https://niezalezna.pl/311246-prezes-kaczynski-zapowiada-kolejne-wielkie-zwyciestwo-bo-dobro-musi-pokonac-zlo]

Człowiekiem Roku „Gazety Polskiej" został prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. - Ta nagroda jest dedykowana człowiekowi, który najwięcej znaczył i najwięcej dobrego zrobił dla Polski w zeszłym roku. Nie mieliśmy wątpliwości, kto to był - mówił w laudacji redaktor naczelny tygodnika Tomasz Sakiewicz.

- Ta nagroda jest zawsze bardzo wielkim zaszczytem, ale jeżeli otrzymuje się ją razem z takimi osobami, które dziś podobne nagrody otrzymały, to to jest zaszczyt jeszcze większy, zupełnie szczególny

- podziękował polityk, wskazując na dostojność pozostałych laureatów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts