Z OSTATNIEJ CHWILI

Co najmniej 15 zabitych i 27 rannych w zamachu bombowym w mieście Ajbak • • • PKN Orlen podpisał umowy z Aramco Overseas Company dot. finalizacji środków zaradczych wynikających z warunkowej decyzji KE ws. przejęcia przez Orlen kontroli nad Lotosem • • •

Kandydaci PiS na Dolny Śląsku

Pięcioro parlamentarzystów PiS znalazło się na przedstawionej we Wrocławiu liście kandydatów w wyborach do PE w okręgu dolnośląsko-opolskim.

pis.org.pl
Pięcioro parlamentarzystów PiS znalazło się na przedstawionej we Wrocławiu liście kandydatów w wyborach do PE w okręgu dolnośląsko-opolskim. Liderem listy jest wrocławski poseł Dawid Jackiewicz. Inni kandydaci to samorządowcy i działacze społeczni.

Jak powiedział na konferencji prasowej szef dolnośląskiej rady regionalnej PiS poseł Adam Lipiński, partia liczy na zdobycie dwóch mandatów w okręgu dolnośląsko-opolskim.

- W poprzednich eurowyborach zdobyliśmy jeden mandat. Obecnie sondaże są dla nas bardziej przychylne - dodał Lipiński.

W 2009 r. mandat dla PiS zdobył Ryszard Legutko, który tym razem kandyduje w okręgu małopolskim.

Lider listy dolnośląsko-opolskiej, poseł Dawid Jackiewicz jest szefem partii we Wrocławiu; był wiceministrem skarbu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

- Planujemy spotkania w każdym powiecie i w każdej gminie. Nasza kampania na pewno nie będzie agresywna. Każdy z kandydatów będzie się zajmował innym zagadnieniem tematycznym - zapowiedział Jackiewicz.

Podkreślił, że on będzie kładł nacisk przede wszystkim na bezpieczeństwo energetyczne Polski oraz zagadnienia pakietu klimatycznego.

Dwójką na liście jest wrocławski poseł Kazimierz Michał Ujazdowski – były minister kultury w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Trzecia na liście jest posłanka Anna Zalewska, szefowa struktur partii w Wałbrzychu, pracująca w sejmowej komisji ds. Unii Europejskiej. Na czwartym miejscu znalazł się pierwszy reprezentant z Opola, poseł Sławomir Kłosowski, były wiceminister edukacji narodowej.

Piąty na liście jest Tadeusz Marczak – nauczyciel akademicki i kandydat zgłoszony przez Prawicę Rzeczypospolitej – partię kierowaną przez Marka Jurka. Marczak podkreślił, że dla jego ugrupowania ważne jest zachowanie waluty narodowej i nieprzystępowanie do strefy euro. Szósta na liście jest posłanka PiS z Legnicy Marzena Machałek. Na siódmym miejscu umieszczono kandydatkę z Opolszczyzny Teresę Gibas – działaczkę społeczną i związkową.

Kolejne miejsca na liście zajmują: Jacek Tyniec – samorządowiec i przedsiębiorca z Kotliny Kłodzkiej, Wojciech Marciniak – nauczyciel i radny z Polkowic oraz Katarzyna Czochara – nauczycielka i działaczka społeczna z Opola.

 

 Źródło: PAP

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo