Mistrzowie fotomontażu. Ujawniamy manipulację portalu Kresy.pl

"Stepan Bandera - żołnierz wyklęty"  taki baner na demonstracji we Wrocławiu zarejestrowała Telewizja Republika - napisał na swoim profilu społecznościowym, portal Kresy.pl.

facebook.com; twitter.com
"Stepan Bandera - żołnierz wyklęty"  taki baner na demonstracji we Wrocławiu zarejestrowała Telewizja Republika - napisał na swoim profilu społecznościowym, portal Kresy.pl. To nieprawda. Ani baneru o takiej treści na manifestacji, ani nie zarejestrowała jej telewizja Republika. Portal Kresy.pl posłużył się fotomontażem, żeby wprowadzić czytelników w błąd.

Oto oryginał: Manifestacja poparcia dla Ukrainy, która odbyła się 23 lutego we Wrocławiu. Pojawił się na niej duży baner z hasłem "Nie ma wolnej Polski bez wolnej Ukrainy".

Zdjęcia z profilu fundacji "Grejpfrut"Oto, jak to drugie zdjęcie zmanipulował portal Kresy.pl: Zmieniono treść transparentu i dodano logo "Telewizji Republika", by uwiarygodnić przekaz. Żołnierze Wyklęci posłużyli, by uderzyć w tych, co protestują przeciwko Putinowi i solidaryzują się z Ukrainą:


Temat chętnie podjął bloger do niedawna piszący na portalu Tomasza Lisa, atakując przy tym Jarosława Kaczyńskiego:


Po ujawnieniu manipulacji na antenie telewizji Republika, portal Kresy.pl skasował swój post. Screeny jednak nie płoną...

 Źródło: niezalezna.pl

 

sp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo