Szkolony przez GRU ma dostęp do sekretów służb. Tajemnice płk. Polkowskiego

  

Otrzymaliśmy informację, że płk. Krzysztofowi Polkowskiemu przełożeni przestali ufać, kiedy był żołnierzem WSI i zaczęli go sprawdzać. SKW jednak, zasłaniając się tajemnicą, nie chce odpowiedzieć, czy coś odkryto – mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" Marek Opioła. Tymczasem Polkowski, szkolony przez GRU, niedawno został etatowym doradcą sejmowej speckomisji i będzie miał dostęp do… służb specjalnych.

„Czy wobec żołnierza b. Wojskowych Służb Informacyjnych płk. Krzysztofa Polkowskiego, a obecnie doradcy Sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych, prowadzono kontrolne postępowanie sprawdzające?”. Takie pytanie zadali szefowi Służby Kontrwywiadu Wojskowego płk. Piotrowi Pytlowi posłanka Beata Mazurek i poseł Marek Opioła, oboje z PiS u. Następnie z tym samym pytaniem zwrócili się do płk. Dariusza Łuczaka, szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a później do prokuratora okręgowego w Warszawie Ryszarda Rogatki.

Czym jest kontrolne postępowanie sprawdzające? – Sprawdzenie, czy dana osoba dochowuje rękojmi tajemnicy, do której jest dopuszczana. W skrócie, chodzi o sytuację, w której służba zaczyna mieć wątpliwości wobec lojalności swojego oficera. Czy spełnia wszystkie wymogi zachowania tajemnicy państwowej. Czy przypadkiem nie spotyka się z kimś, z kim nie powinien się spotykać, czy może nie przekazuje informacji dalej itd. Mamy informację, że WSI rozpoczęła wobec płk. Polkowskiego procedurę sprawdzającą. I od tego miejsca zaczynają się tajemnice – mówi poseł Marek Opioła.

SKW, używając, jak mówi polityk, „skandalicznej” argumentacji, oświadczyła, że ustawa o ochronie informacji niejawnych „ściśle określa cele oraz katalog podmiotów uprawnionych do zapoznawania się z aktami zakończonych postępowań sprawdzających”. – Nie mogą mieć tu zastosowania przepisy dotyczące interwencji poselskiej – oświadczył dyrektor gabinetu szefa SKW por. Arkadiusz Mróz.

Odpowiedź jest o tyle zaskakująca, że posłowie Mazurek i Opioła, jako członkowie komisji ds. specsłużb, mają certyfikat dostępu do informacji niejawnych, a płk Polkowski został głosami Platformy Obywatelskiej i Twojego Ruchu wybrany na etatowego doradcę komisji. Jeszcze nie bierze udziału w tajnych posiedzeniach, ponieważ ABW jest w trakcie postępowania sprawdzającego. Jednak kiedy wyda się mu certyfikat, ten szkolony przez GRU były oficer WSI będzie miał dostęp do pilnie strzeżonych tajemnic państwowych. Jeszcze nie wiadomo jednak, jaką opinię wyda ABW, ponieważ zainteresowała się sprawą przypomnianą przez Mazurek i Opiołę. – Wniosek o przeprowadzenie poszerzonego postępowania sprawdzającego wobec Krzysztofa Polkowskiego wpłynął do Agencji. Pragnę podziękować za przekazanie informacji i zapewnić, że będą one przedmiotem weryfikacji – zapewnił szef ABW płk. Dariusz Łuczak.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Morawiecki dla „Gazety Polskiej” o składkach ZUS: ciągle myślimy o dobrych rozwiązaniach

Mateusz Morawiecki / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

- Ciągle myślimy o dobrych rozwiązaniach w systemie składek na ZUS, bo to w naszej polskiej rzeczywistości niezwykle ważna kwestia - ocenił premier Mateusz Morawiecki w rozmowie tygodnikiem "Gazeta Polska".

Morawiecki pytany przez "GP", dlaczego rząd nie proponuje obniżenia składek ZUS, "chyba jednych z wyższych w Europie", odpowiedział: "po pierwsze, polskie składki nie są najwyższe w Europie, lokują się w okolicach średniej".

"Po drugie, obniżyliśmy składki na ZUS dla najmniejszych przedsiębiorców, bo rzeczywiście akurat ta grupa była obciążona nimi proporcjonalnie więcej od większych firm. Po trzecie, wprowadziliśmy "pas startowy" dla nowych działalności gospodarczych, kiedy to przez pół roku od wystawienia pierwszej faktury nie trzeba w ogóle płacić składek na ZUS"

- wymienił premier.

"Musimy jednak działać odpowiedzialnie" - zaznaczył. "Deficyt w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych to dziś około 55 miliardów złotych. Za kilka lat będzie jeszcze wyższy. Każda obniżka to po prostu zwiększanie tego deficytu. Powiem nawet więcej - cały nasz deficyt w okolicach 3 proc. PKB, kiedy się pojawia, wynika właśnie z tego niekorzystnego bilansu w kasie FUS" - zwrócił uwagę premier.

Ocenił także, że "dzisiejsza piramida demograficzna jest dla Polski bardzo niekorzystna".

"Nasza gospodarka potrzebuje większej liczby pracowników. Dlatego tak ważne jest zachęcanie do powrotu naszych rodaków, którzy wiele lat temu opuścili Polskę"

- mówił premier w rozmowie z "Gazetą Polską". Jak mówił, "to już powoli się dzieje". "Rodacy wracają. Równie ważne jest wzmocnienie rozwoju rodzin. Stąd decyzja o powołaniu pani Barbary Sochy na pełnomocnika rządu ds. demografii i utworzeniu Rady Rodziny. Chcemy przenosić do Polski najlepsze - małe i większe - inicjatywy prorodzinne, które sprawdzają się w innych krajach. I tworzyć nowe, oryginalne, polskie" - wskazał.

[polecam:https://niezalezna.pl/301379-w-najnowszym-numerze-gp-po-jednej-z-ostatnich-naklejek-gp-zebral-sie-parlament-europejski-co-tym-razem]

Na pytanie, czy rząd rozważa obniżenie składek ZUS dla pracujących na umowach o pracę, a wprowadzenie składek dla tych, którzy są zatrudnieni na umowie o dzieło, powiedział: "ciągle myślimy o dobrych rozwiązaniach w systemie składek na ZUS, bo to w naszej polskiej rzeczywistości niezwykle ważna kwestia".

"Zaproponowaliśmy rozwiązanie sprawiedliwe, likwidację 30-krotności, bo rzeczywiście obecny model jest degresywny, przez co nie jest sprawiedliwy. Dziś mało i średnio zarabiający Polacy płacą składki na ZUS przez 12 miesięcy, a zarabiający dużo i bardzo dużo płacą te składki przez 7-9 miesięcy. To fair? Wątpię. Będziemy kontynuować konsultacje w tej sprawie"

- zapowiedział Morawiecki.

Całość obszernego wywiadu z premierem Mateuszem Morawieckim już w najbliższą środę w tygodniku "Gazeta Polska"

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl