W obronie Pawła Mitera. Pikieta pod prokuraturą w Zielonej Górze

Pod siedzibą prokuratury w Zielonej Górze obyła się spontaniczna pikieta w obronie wolności słowa i zatrzymanego dziennikarza Pawła Mitera.

facebook.com/JacekKurzępa
Pod siedzibą prokuratury w Zielonej Górze obyła się spontaniczna pikieta w obronie wolności słowa i zatrzymanego dziennikarza Pawła Mitera. Na wniosek V Wydziału Śledczego Prokuratury w Zielonej Górze sąd podjął decyzję o 14-dniowym areszcie dla Mitera, autora prowokacji wobec sędziego Milewskiego.

Organizatorem pikiety był Klub Gazety Polskiej w Zielonej Górze oraz Solidarni2010. Ewa Stankiewicz, prezes stowarzyszenia powiedziała, że jest to sytuacja niebywała. Bowiem aresztowany jest nie Milewski, tylko Paweł Miter, który ujawnił poddańczy stosunek do władzy sędziego. - Jedyne co możemy w tej sytuacji zrobić to pikietować, dlatego tu jesteśmy. Musimy się solidaryzować, w przeciwnym wypadku władza jeszcze bardziej się rozpuści zwłaszcza, gdy nie będzie reakcji – powiedziała nam Ewa Stankiewicz. Solidarni zapowiadają demonstrację we Wrocławiu, gdzie przetrzymywany jest Paweł Miter.


(foto: facebook.com/JacekKurzępa)

- Nie ma naszej zgody na łamanie zasad wolności słowa – mówi w rozmowie z niezalezna.pl prof. Jacek Kurzępa, który uczestniczył w pikiecie w Zielonej Górze. – Zwróciliśmy się do prokuratury o szybkie uwolnienie Pawła Mitera. Nie może być tak, że ci którzy patrzą na ręce władzy są teraz karceni i wsadzani do więzień – mówi prof. Kurzępa.
 

(foto: facebook.com/JacekKurzępa)

Redakcja "Gazety Polskiej Codziennie" która ujawniła rozmowę rzekomego pracownika kancelarii premiera Donalda Tuska z sędzią, podjęła działania w celu zapewnienia Miterowi pełnej ochrony prawnej.
 

Paweł Miter nie ma adwokata. "Gazeta Polska" podjęła decyzję o udzieleniu mu pomocy prawnej.

Prosimy o wpłaty na pomoc prawną dla Pawła Mitera.

Wpłat można dokonywać na konto fundacji Fundacji Niezależne Media o numerze: 17 1940 1076 3063 4929 0000 0000 (Credit Agricole Bank Polska S.A.), w danych do przelewu należy wpisać: FUNDACJA NIEZALEŻNE MEDIA, ul. Filtrowa 63/43, 02-056 Warszawa, a w temacie przelewu: „Pomoc prawna dla Pawła Mitera ”.

 

 Źródło: niezalezna.pl

pk,mg,Magda Piejko
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo