RWE sprzedaje polskie złoża gazu i ropy rosyjskim oligarchom

Władze niemieckiego koncernu RWE potwierdzają pojawiające się w mediach informacje o planach sprzedaży działu wydobywczego w ręce rosyjskich oligarchów. Sprzedane mają zostać m.in.

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Władze niemieckiego koncernu RWE potwierdzają pojawiające się w mediach informacje o planach sprzedaży działu wydobywczego w ręce rosyjskich oligarchów. Sprzedane mają zostać m.in. polskie złoża nafty i gazu.

Jak wynika z informacji TVN24 Biznes i Świat transakcja ma zostać dokonana pomiędzy RWE a funduszem inwestycyjnym LetterOne, który został zarejestrowany przez rosyjskiego miliardera Michaiła Fridmana. LetterOne wchodzi natomiast w skład holdingu Alfa Group, którego głównymi udziałowcami również są rosyjscy oligarchowie.

Informację o sprzedaży potwierdzają władze RWE. W odnoszącym się do medialnych doniesień komunikacie dyrektor generalny RWE Peter Terium przyznaje, że transakcja zostanie zawarta w celu poprawienia kondycji finansowej firmy.

Okazuje się, że koncern RWE jest już zadłużony na 30 miliardów euro. Biuro prasowe RWE zapewnia, że o transakcji został już poinformowany niemiecki rząd, jednak do tej pory nie otrzymano żadnej informacji, która mogłaby świadczyć o jego sprzeciwie w tej sprawie.

 

 Źródło: niezalezna.pl,tvn24bis.pl

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo