Jedź do św. Charbela w Libanie

Zbliża się pierwsza polska pielgrzymka do św. Charbela w Libanie. Postać tajemniczego libańskiego mnicha w ogromnym tempie staje się znana rzeszom wiernych na całym świecie.

św. Charbel; wikipedia.org/wiki/Charbel.jpg
Zbliża się pierwsza polska pielgrzymka do św. Charbela w Libanie. Postać tajemniczego libańskiego mnicha w ogromnym tempie staje się znana rzeszom wiernych na całym świecie. Potwierdzono już ponad 24 tysiące cudów za wstawiennictwem tego wielkiego świętego! Wylot na pielgrzymkę 18 marca. Trwają zapisy! Z Dominikiem Tarczyńskim rozmawia Sylwia Krasnodębska.

Do tej pory stowarzyszenie Charyzmatycy.pl, którego jest Pan założycielem, zajmowało się głównie organizacją rekolekcji, konferencji oraz produkcją filmów. Skąd pomysł na organizację pielgrzymki?

Wierzę w to, że nie był to mój pomysł, ale prawdziwa inspiracja Ducha Świętego. Pierwszy wyjazd, który koordynowałem odbył się blisko rok temu, do sanktuarium św. o. Pio przyniósł potężne owoce! Pielgrzymi dawali poruszające świadectwa, pojawili się nowi chętni. Od tamtej pory odbyły się cztery pielgrzymki, a przed nami kolejne dwie do sanktuarium świętego o. Charbela oraz na Kanonizację Jana Pawła II.

No właśnie, dlaczego właśnie ten święty?

Na pewno duży wpływ na decyzję o tym, że chcemy pielgrzymować do Libanu są doniesienia o tym, że właśnie teraz Bóg dokonuje wielkich znaków za pośrednictwem tego wyjątkowego świętego. Każdy wyniesiony na ołtarze jest wyjątkowy i w żaden sposób nie wartościujemy ich wielkości w wymiarze duchowym, jednak po ludzku trudno jest nie zauważyć, że potwierdzono już ponad 24 tysiące cudów, co stanowi znacznie większą ilość uzdrowień, niż wszystkie razem liczone w Fatimie, Lourdes oraz innych sanktuariach. Nie ma „lepszych” i „większych” świętych. Wierzę jednak, że w różnych momentach historii kościoła, Bóg daje nam mistyków którzy są nam, Kościołowi po prostu potrzebni. Dziękuję Bogu, że żyję w czasach, gdy Najwyższy wysłuchuje tak wielu próśb, które wypowiadane są przy grobie o. Charbela.
 

JEDŹ DO O. CHARBELA!
Nawet jeśli ktoś zdecyduje się zapisać w przeddzień wylotu, mamy możliwość organizacji wyjazdu! Do 17 marca, do godziny 14 Dominik Tarczyński przyjmujemy zapisy na www.charyzmatycy.pl lub pod nr 695 950 993. Wylot z Warszawy 18 marca rano. Szczegółowy program na www.charyzmatycy.pl

 

 


Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Sylwia Krasnodębska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo