Pamięć jednodniowa

  

Refleksje, które nasuwają się przy okazji najnowszego sondażu poparcia dla partii politycznych, są raczej smutne. Wydarzenia na Ukrainie służą PO, która zanotowała dobry wynik – 29 proc., podczas gdy PiS poparło 30 proc. respondentów. A przecież to, co wydarzyło się na Ukrainie, stanowi raczej dowód klęski polityki, którą prowadziła Platforma. To bracia Kaczyńscy mieli rację w swojej ocenie Władimira Putina, a nie Radosław Sikorski, który prowadził politykę wschodnią bazującą na resecie stosunków z Rosją i odwrotu od – jak ją nazywał – polityki jagiellońskiej. Nie wiem, czy są to tak źle robione badania, czy polskie społeczeństwo jest tak labilne…? Ta ostatnia możliwość byłaby bardzo przygnębiająca w kontekście oceny stanu ducha Polaków. Tymczasem temu wszystkiemu towarzyszy ze strony PO propaganda sukcesu. W ocenie polityków obozu władzy na ostatnim szczycie Europa pokazała się odważna, zdeterminowana i jednolita. A przecież większość komentarzy pojawiających się w światowych mediach dowodzi czegoś innego. Tylko ktoś uzależniony, zawsze gotowy do akceptacji słów Donalda Tuska, może przyjąć jego opinie o polityce europejskiej w kontekście Ukrainy.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts