Kandydat Ruchu Narodowego do europarlamentu popiera rosyjską okupację Ukrainy

  

"Bolszewicka inwazja? NIE! Zwykłe dbanie o sprawy swego narodu i swej ludności, zagrożonej przez szowinistyczne, nielegalne władze Ukrainy" - to odezwa założycieli strony "Polacy popierają Rosyjski Krym" na Facebooku. Zrzesza ona ponad 1000 internautów, w tym wielu sympatyków RN. Wśród nich jeden z liderów tej partii, Sylwester Chruszcz. - Putin udowodnił że jest dobrym przywódcą Rosji - mówi Chruszcz.

Kariera polityczna Chruszcza rozwija się bardzo prężnie. W 2004 r. został europosłem z ramienia partii Romana Giertycha, Ligi Polskich Rodzin. Gdy LPR upadł, zakładał partię narodową Libertas, która w kampanii wyborczej współpracowała z Lechem Wałęsą. W 2011 r. próbował dostać się do Sejmu z list PJN i zdobył 257 głosów.

Obecnie Sylwester Chruszcz o stanowisko europosła będzie walczył jako członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego i kandydat tej partii w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Polityk nie kryje swojego poparcia dla Rosji, w dużej mierze tłumacząc to względami ekonomicznymi ("Jeśli dzisiaj na handlu ze Wschodem stracimy olbrzymie kwoty, bo nie będziemy wysyłać do Rosji polskich produktów, to realnie stracą na tym wszyscy obywatele") oraz oskarżając Ukraińców walczących z Janukowyczem i Putinem o faszyzm.

Jak poinformował nas jeden z czytelników Chruszcz jest również aktywnym fanem strony "Polacy popierają Rosyjski Krym". Postanowiliśmy to sprawdzić i okazało się, że jest to jedna z ulubionych stron, obok np. strony Polaków popierających panslawizm: "West Slaves"


Również po ostatniej konferencji Putina, Chruszcz stanął po jego stronie, gdy ten nazwał rosyjską armię "samoobroną Krymu", a demonstrantów z majdanu "bojówkami szkolonymi w Polsce".

To są mocne zarzuty i Putin powinien przedstawić na to dowody, ale też nie wierzyliśmy w więzienia CIA. Okazuje się, że chyba to była prawda - mówił w Radio Szczecin działacz Ruchu Narodowego. - Putin udowodnił że jest dobrym przywódcą Rosji - chwali byłego pułkownika KGB działacz Ruchu Narodowego.

Co ciekawe Chruszcz również chwali Radosława Sikorskiego i porozumienie z 21 lutego, na który w ostatnich dniach powołuje się prezydent Rosji, Władimir Putin i szef MSZ Rosji, Siergiej Ławrow.
- On zrobił dobry ruch. Wynegocjował rozejm, pokazał klasę - chwali ministra spraw zagranicznych działacz RN.

Przeglądając wpisy na stronie "Polacy popierają Rosyjski Krym", możemy dowiedzieć się jak wspaniała jest rosyjska armia, jak złe są Stany Zjednoczone, a administratorzy wzywają do zaprzestania "rusofobii".


"A tu już kolejny świt na Rosyjskim Krymie! Najwięcej witaminy mają słowiańskie dziewczyny, najwięcej mikroelementa u ruskiego interwenta!" - taki komentarz pod zdjęciem uśmiechniętej dziewczyny z rosyjskim żołnierzem, zamieścili dziś administratorzy strony.


- Pozdrawiamy wszystkich hejterów, dobrze wiemy, że nienawidzicie Rosjan bo do was nigdy żadna ładna dziewczyna nie podeszła - czytamy na stronie
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,facebook.com


Wczytuję komentarze...

Rozpoczął się 51. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich

Zdjęcie ilustracyjne / youtube.com/print screen

  

Korowód zespołów folklorystycznych reprezentujących regiony górskie z różnych stron świata przeszedł w niedzielę przez zakopiańskie Krupówki, inaugurując 51. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Grupy m.in. z Węgier, Turcji i Nepalu będą do piątku rywalizowały w Zakopanem o główne trofeum – Złotą Ciupagę.

„Festiwal tak naprawdę ma dwa oblicza, które nawzajem się uzupełniają. Z jednej strony to wspaniałe widowisko i rozrywka, a z drugiej strony kładziemy duży nacisk na walory etnograficzne. Dbamy o zachowanie wypracowanej przez wiele lat formuły konkursowej, o wysoki poziom występów i profesjonalny skład jury. Festiwalowi towarzyszy także konferencja naukowa. Tym razem poświęcona zostanie obrzędowi wesela, który jednocześnie stał się motywem przewodnim całego wydarzenia. Nie zabraknie więc także wspólnej weselnej zabawy” – powiedziała zastępca burmistrza Zakopanego Agnieszka Nowak-Gąsienica.

Na festiwalowej scenie zlokalizowanej na Równi Krupowej zaprezentują się zespoły z Bułgarii, Ukrainy, Słowacji, Węgier, Macedonii, Serbii, Włoch, Turcji i Nepalu. Do udziału w festiwalu zakwalifikowały się także cztery polskie zespoły - Zespół Regionalny „Śwarni” z Nowego Targu, Zespół Pieśni i Tańca „Wierchy” im. Józefa Szczotki z Milówki, Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera” z Legnicy i Zespół Regionalny „Skalnik” z Kamionki Wielkiej.

Zespoły będą oceniane przez międzynarodowe jury pod przewodnictwem dr Bożeny Lewandowskiej z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach - autentycznej, artystycznie opracowanej i stylizowanej.

Dużym zainteresowaniem publiczności cieszą się co roku przygotowywane Dni Narodowe. W tym roku w wiosce festiwalowej swoją kulturę zaprezentują zespoły z Macedonii i Ukrainy. Ciekawie zapowiada się też środowy koncert zatytułowany „Muzyka Łuku Karpat”, który w tym roku zabierze widzów w muzyczną podróż po Karpatach śladem weselnych nut, a dodatkową atrakcją będzie pokaz góralskiej mody ślubnej.

Festiwalowi towarzyszyć będzie także wystawa owczarków podhalańskich, kiermasz sztuki ludowej i rzemiosła artystycznego, konkurs kapel, instrumentalistów i śpiewaków ludowych im. Władysława Trebuni-Tutki.

Codziennie w wiosce festiwalowej będzie działać także Jarmark Świętej Cecylii, podczas którego zaprezentuje się ponad 40. twórców instrumentów muzycznych z całej Polski.

„Będzie tu można spotkać wybitnych twórców, na co dzień działających w zaciszu swoich pracowni. Będzie można nie tylko kupić od nich dzieła ich rąk, ale przede wszystkim, jak na prawdziwą pracownię przystało, przypatrzeć się ich misternej pracy i rozmawiając z twórcami poznać, posłuchać, dotknąć, a nawet zagrać na ponad 100 instrumentach tradycyjnych, lutniczych, rekonstruowanych a także autorskich. W pracowni zostaną zaprezentowane dudy, fujary, gwizdki, okaryny, skrzypce, piszczałki, wiolonczele, basy, dwojnice, kantele, fidel, citola, nyckelharpa, lira korbowa, suka biłgorajska, chordofon płocki, viola da gamba, złóbcoki, skrzypce, heligonka, akordeon, gitara modułowa i wiele innych”

– wymieniał organizator Piotr Piszczatowski.

Zakopiański festiwal odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz małżonki prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl