"Bolszewicka inwazja? NIE! Zwykłe dbanie o sprawy swego narodu i swej ludności, zagrożonej przez szowinistyczne, nielegalne władze Ukrainy" - to odezwa założycieli strony "Polacy popierają Rosyjski Krym" na Facebooku. Zrzesza ona ponad 1000 internautów, w tym wielu sympatyków RN. Wśród nich jeden z liderów tej partii, Sylwester Chruszcz. - Putin udowodnił że jest dobrym przywódcą Rosji - mówi Chruszcz.

Kariera polityczna Chruszcza rozwija się bardzo prężnie. W 2004 r. został europosłem z ramienia partii Romana Giertycha, Ligi Polskich Rodzin. Gdy LPR upadł, zakładał partię narodową Libertas, która w kampanii wyborczej współpracowała z Lechem Wałęsą. W 2011 r. próbował dostać się do Sejmu z list PJN i zdobył 257 głosów.

Obecnie Sylwester Chruszcz o stanowisko europosła będzie walczył jako członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego i kandydat tej partii w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Polityk nie kryje swojego poparcia dla Rosji, w dużej mierze tłumacząc to względami ekonomicznymi ("Jeśli dzisiaj na handlu ze Wschodem stracimy olbrzymie kwoty, bo nie będziemy wysyłać do Rosji polskich produktów, to realnie stracą na tym wszyscy obywatele") oraz oskarżając Ukraińców walczących z Janukowyczem i Putinem o faszyzm.

Jak poinformował nas jeden z czytelników Chruszcz jest również aktywnym fanem strony "Polacy popierają Rosyjski Krym". Postanowiliśmy to sprawdzić i okazało się, że jest to jedna z ulubionych stron, obok np. strony Polaków popierających panslawizm: "West Slaves"


Również po ostatniej konferencji Putina, Chruszcz stanął po jego stronie, gdy ten nazwał rosyjską armię "samoobroną Krymu", a demonstrantów z majdanu "bojówkami szkolonymi w Polsce".

To są mocne zarzuty i Putin powinien przedstawić na to dowody, ale też nie wierzyliśmy w więzienia CIA. Okazuje się, że chyba to była prawda - mówił w Radio Szczecin działacz Ruchu Narodowego. - Putin udowodnił że jest dobrym przywódcą Rosji - chwali byłego pułkownika KGB działacz Ruchu Narodowego.

Co ciekawe Chruszcz również chwali Radosława Sikorskiego i porozumienie z 21 lutego, na który w ostatnich dniach powołuje się prezydent Rosji, Władimir Putin i szef MSZ Rosji, Siergiej Ławrow.
- On zrobił dobry ruch. Wynegocjował rozejm, pokazał klasę - chwali ministra spraw zagranicznych działacz RN.

Przeglądając wpisy na stronie "Polacy popierają Rosyjski Krym", możemy dowiedzieć się jak wspaniała jest rosyjska armia, jak złe są Stany Zjednoczone, a administratorzy wzywają do zaprzestania "rusofobii".


"A tu już kolejny świt na Rosyjskim Krymie! Najwięcej witaminy mają słowiańskie dziewczyny, najwięcej mikroelementa u ruskiego interwenta!" - taki komentarz pod zdjęciem uśmiechniętej dziewczyny z rosyjskim żołnierzem, zamieścili dziś administratorzy strony.


- Pozdrawiamy wszystkich hejterów, dobrze wiemy, że nienawidzicie Rosjan bo do was nigdy żadna ładna dziewczyna nie podeszła - czytamy na stronie