Majdan zniszczył polski Okrągły Stół

  

Wiele rzeczy uzmysłowił nam Majdan. A jedną z nich jest to jak zgniłym, złym pomysłem było utrwalenie w Polsce kompromisu Okrągłego Stołu. Ciężko o lepszy argument i widać to idealnie na przykładzie tzw. "kompromisu" z Janukowyczem, który osiągnął Sikorski.

Ale chwila, chwila. Chcę to wyraźnie powiedzieć. Uważam, że ten bufon Sikorski zrobił dobrą robotę na Majdanie (teraz możecie mnie linczować prawico) i Ukraińcy mogą mu być wdzięczni [za to Tusk nazywający Majdan radykałami zrobił robotę fatalną].

Sikorski, doprowadzając jako jeden z polityków, do porozumienia, pokazał światu, partii Janukowycza oraz społeczeństwu, że Janukowycz przegrywa. Że nie zdołał zniszczyć Majdanu i musi się z nim liczyć. Ten etap był konieczny, doprowadził on do destabilizacji obozu władzy i masowej ucieczki ludzi od Janukowycza. Oraz upewnił w sile Majdan.

Podobnie było z Okrągłym Stołem. Konieczny etap osłabiania sił władzy. Ale wyobraźmy, że majdan by na tym poprzestał. Co byłoby dalej? Kliczko nie zgadza się na usunięcie skorumpowanych prokuratorów, uniewinniających Berkut i wsadzających do więzień bojowników, wołając słynne geremkowskie "Pacta sunt servanda" (nie wolno łamać obietnic). Potem Tymoszenko powitałaby Janukowycza i Azarowa dobrą whisky i oświadczyła - "to ludzie honoru, dotrzymali umowy!". Berkut nie zostałby rozwiązany, a stałby się jedną z głównych sił milicyjnych. Majątek partii Regionów zostałby w rękach oligarchów, bo parlament i najważniejsze autorytety wspólnie zawołałyby - "nie kradnijmy tego co ukradzione". Członkowie Partii Regionów jeździliby pożyczać sobie w Moskwie, bo w końcu demokracja to wolno.
Pomniki Lenina w większości wciąż by stały - bo to w końcu piękne wspomnienie niejednoznacznych czasów.

A tysiące pisarzyn, "autorytetów", "historyków", dziennikarzy i poetów czy piosenkarzy wołałoby - "dość tej zoologicznej, antyjanukowyczowej nienawiści! Dość kombatanctwa Majdanu! Janukowycz pomagał nam budować wolną Ukrainę! Wybierzmy przyszłość!".

Rzygać się chce, co nie?
No właśnie.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts