Radio Moskwa z Warszawy

  

Publiczna rozgłośnia z Polski – Polskie Radio – wspiera firmę kremlowskiego rezydenta na Ukrainie, oligarchy Andrija Derkacza, należącego do zaplecza b. prezydenta Wiktora Janukowycza.

Pytania o polską rację stanu nasuwają się w tej sytuacji same. Podobnie jak nieuchronnie nasuwają się odpowiedzi. Polskie Radio wbrew ostrzeżeniom podpisało w 2011 r. z radiem Derkacza ERĄ-FM umowę, czyniącą z niego monopolistę na nadawanie programów z Polski na Ukrainie. Dzięki umowie z PR Derkacz dostaje od polskiego MSZ-etu miliony złotych. Odpowiedzialnym za to władzom PR – Jerzemu Hasińskiemu i Andrzejowi Siezieniewskiemu – nie przeszkadzało, że syn kagebisty, sam szkolony przez bezpiekę, uznawany jest na Ukrainie za wypustkę Kremla. Władzom radia nie przeszkadza to nadal, mimo że majdan wezwał do bojkotu radia Derkacza jako jednej z firm, których właściciele wspierali akcję pacyfikacji demonstrantów. Dla Polskiego Radia i MSZ-etu Derkacz to nadal jedyny wiarygodny ukraiński partner medialny. Niech nie zaskakuje więc nikogo, że wsłuchując się w treści nadawane przez PR można czasem poczuć się jak w kraju Władimira Putina.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts