Protest przed ambasadą rosyjską. Ukraińcy dziękują Polakom za wsparcie

Kreml chce doprowadzić do rozłamu Ukrainy. Jesteśmy przekonani, że prowadzi swoją grę. W Charkowie odbyło się posiedzenie zwolenników Partii Regionów. Co robią tam deputowani rosyjskiej Dumy?

Magda Piejko
Kreml chce doprowadzić do rozłamu Ukrainy. Jesteśmy przekonani, że prowadzi swoją grę. W Charkowie odbyło się posiedzenie zwolenników Partii Regionów. Co robią tam deputowani rosyjskiej Dumy? Dlaczego przyjechali na Ukrainę? – pytała podczas manifestacji przed ambasadą Rosji w Polsce młoda Ukrainka.
 
- Nie możemy dopuścić do zrealizowania scenariusza rosyjskiego. Te ofiary nie pójdą na marne. My wszyscy będziemy razem walczyć o naszą przyszłość – dodała.

Na manifestacji było około 150 osób. Ukraińcy, Białorusini, Polacy. Skandowano: „Rosjanie powstańcie”, „Sława Ukrainie”, „Rosja bez Putina”,Putin morderca”, „Janukowycz morderca”.


(fot. Magda Piejko) 

- Byliśmy razem z wami. To co dzieje się u was jest bardzo ważne także dla nas. Sława Ukrainie, Sława Białorusi – mówiła Karolina z Białorusi.
 
Demonstranci krytykowali Unię Europejską za brak jej działań, dziękując w szczególności Polakom.
 
- Dziękujemy Polakom, dziękujemy Rosjanom, dzięki którym w Rosji powstał Komitet Wsparcia Majdanu. Został on spacyfikowany. Dziękujemy tym ludziom z Kazachstanu, którzy nawołują wszystkie kraje niepodległej wspólnoty, żeby sprzeciwiły się władzy Putina i wspierały Majdan, gdyż walczy też o nich – mówi mieszkająca w Polsce Ukrainka, Olga.
 
- Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Dzisiaj przekonujemy się, że mimo ciężkiej przeszłości możemy liczyć na Polaków. Bardzo im za to dziękujemy – powiedział Petro Tyma.
 
Na demonstracji obecny był mężczyzna, którego torturowały „tituszki”. Opowiadał, że uciekł z Ukrainy dzięki ambasadzie polskiej.  

 Źródło: niezalezna.pl

 

mg,Magda Piejko
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo