Precz z komuną!

  

„Kierując się dobrem Polski i Polaków, nie zważając na niebezpieczeństwa, Ryszard Kukliński odważnie przeciwstawił się komunistycznemu reżimowi, stając w jednym szeregu z bohaterami walk o polską niepodległość” – głosi uchwała Sejmu, pierwsza, jaką polski parlament przyjął, wyrażając słowa uznania dla płk. Ryszarda Kuklińskiego. Zdarzyło się to dopiero w 10. rocznicę jego śmierci, ale niestety okazało się, że to wciąż zbyt wcześnie, by uchwała taka mogła przejść w Sejmie jednomyślnie. Przeciw było aż 53 parlamentarzystów. Natomiast aż 24 z posłów nie zdobyło się na zajęcie stanowiska w tej sprawie. Oczywiście ci, którym nie przechodzi przez gardło to, że płk Kukliński przysłużył się Polsce, działając przeciw jej okupantowi i służącym mu zdrajcom, to politycy SLD i Twojego Ruchu. Na sali sejmowej w kierunku posłów, którzy głosili, że „płk Kukliński to zdrajca”, rozległy się okrzyki „precz z komuną”. Oburzenie wywołało to tyleż wielkie, co niezrozumiałe. To „precz z komuną” jest bowiem aktualne. Opcja rosyjska demonstrująca otwarcie wierność Kremlowi jest wciąż w Sejmie nadzwyczaj liczna.
 

Kupujcie elektroniczną prenumeratę „Codziennej” „Nowego Państwa” i „Gazety Polskiej”! Pozwoli to nam uniknąć restrykcji ze strony kolporterów.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts