Słabość rosyjskiego scenariusza

  

Przekonanie Ukraińców, że siły bezpieczeństwa można pokonać, zmusza Zachód do działania i utrudnia mu dogadywanie się z Rosją. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że Rosja wysłała na Ukrainę strzelców Specnazu i będzie chciała doprowadzić do takiego chaosu, by Zachód – a w gruncie rzeczy Niemcy – sam doszedł do wniosku, że tylko porozumienie z Putinem przyniesie uspokojenie. Rosyjski scenariusz opiera się jednak na błędnym założeniu, bowiem w ogóle nie bierze pod uwagę ani siły oporu społecznego, ani roli USA. A to właśnie te dwa czynniki będą decydujące dla rozwoju sytuacji na Ukrainie. Już teraz determinacja protestujących doprowadziła do podziałów wewnątrz oligarchii. W tej chwili gra toczy się o eliminację obozu prorosyjskiego. Następnie wkroczy na wyższy poziom i będzie dotyczyła usunięcia wpływów rosyjskich z ukraińskiego obozu opozycyjnego.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl