W Doylestown odbył się I Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” z USA i Kanady, w którym wzięli udział m.in. redaktor naczelny "GP" Tomasz Sakiewicz. Do najistotniejszych wydarzeń zjazdu należało  wystąpienie mec. Marii Szonert-Biniendy, która przedstawiła polityczne i historyczne przyczyny katastrofy smoleńskiej. ZAMIESZCZAMY RELACJĘ VIDEO.
 
Od odśpiewania hymnu narodowego rozpoczął się I Zjazd Klubów Gazety Polskiej Ameryki Północnej. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie jest w tej chwili 18 Klubów Gazety Polskiej. Najważniejszym punktem zjazdu było wystąpienie mec. Marii Szonert-Biniendy, żony prof. Wiesława Biniendy, która opowiedziała o politycznych i historycznych przyczynach katastrofy smoleńskiej. W swoim referacie wspomniała również o metodach manipulowania informacją, stosowanych przez reżimowe media w Polsce.
 
Po jej wystąpieniu zabrali głos prof. Wiesław Binienda, prof. Kazimierz Nowaczyk, dr. inż Wacław Berczyński. Przedstawili najnowsze wyniki badań dotyczących katastrofy smoleńskiej. Jednym z wniosków jest fakt, że w ostatniej fazie lotu Tu-154M nie mógł lecieć według trajektorii podanej w oficjalnych raportach. Naukowcy odnieśli się również do informacji podawanych przez niektóre media w Polsce, że ogromne rozdrobnienie fragmentów samolotu wynikało z pracy buldożerów po katastrofie. Zdaniem prof. Biniendy wyniki badań oraz wiedza na temat materiałów wyklucza tego typu uszkodzenia.

Zobacz film:Kupujcie elektroniczną prenumeratę „Codziennej” „Nowego Państwa” i „Gazety Polskiej”! Pozwoli to nam uniknąć restrykcji ze strony kolporterów.