​Koniec marzeń o szybkiej kolei

  

Rozpoczęty przed czterema laty remont torowiska z Krakowa do Katowic zakończy się dopiero w 2017 roku. Jak informuje “Dziennik Polski”, ucieka nam ogromna dotacja z UE.
 
Przez to, że inwestycja nie zakończy się do 2015 roku, kolejarzom zostanie odebrany miliard złotych unijnego dofinansowania. Jej łączny koszt to ok. 1,4 mld złotych. Gazeta przedstawia historię tego przedsięwzięcia. Dotychczas na całej trasie wykonano zaledwie kilka procent zakładanych prac budowlanych.
 
Resort infrastruktury i rozwoju poinformował gazetę, że takiego ryzyka nie ma, bo pieniądze powinny zostać przeniesione na inną inwestycję
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,PAP,Dziennik Polski


Wczytuję komentarze...

Minister Schreiber dla Niezalezna.pl o propozycjach PiS: Chcemy jak najszybciej pomóc Polakom

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

Mamy program, który po pierwsze ma pomóc ludziom się bogacić, po drugie - wyrównać niesprawiedliwości, po trzecie - chcemy być w Europie i chcemy też, aby Polacy mieli europejskie pensje - mówi Niezalezna.pl sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukasz Schreiber.

500+ od pierwszego dziecka, "trzynastka" w postaci najniższej emerytury 1100 zł dla każdego emeryta, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, obniżenie kosztów pracy - to nowa "piątka PiS przedstawiona podczas dzisiejszej konwencji partii.

Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukasza Schreibera zapytaliśmy, używając języka opozycji, skąd to "rozdawnictwo"?

Program obietnic rozdawania bez chęci realizacji proponuje opozycja, natomiast my mamy program, który po pierwsze ma pomóc ludziom się bogacić, po drugie - wyrównać niesprawiedliwości, po trzecie - chcemy być w Europie i chcemy też, aby Polacy mieli europejskie pensje. Tak naprawdę tym programem niesiemy sztandar wolności, bo wolności nie ma bez wolności ekonomicznej, czyli bez środków do życia, które pozwalałyby cieszyć się wolnością i przywilejami

- wyjaśnił Łukasz Schreiber.

Minister dopytywany przez Niezalezna.pl, dlaczego propozycje zostaną wprowadzone jeszcze przed wyborami, odpowiedział:

Chcemy jak najszybciej pomóc Polakom i zrealizować nasz program. Wiarygodność to nasz znak rozpoznawczy i tego będziemy się trzymać. Mieliśmy najniższy deficyt budżetowy od 30 lat, mamy zrównoważony budżet, mamy wypracowany wzrost gospodarczy i chcemy się nim dzielić ze wszystkimi. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl