Podwójny skok na kasę

  

W wypadku awantury o OFE mieliśmy de facto do czynienia z podwójnym skokiem na kasę podatników. Warto bowiem pamiętać, że sama ustawa powołująca do życia OFE była gigantycznym skandalem. Tak daleko idącej kapitalizacji emerytur nie powinno się przeprowadzać w kraju rozwijającym się.

Omamiono jednak Polaków wizją nierealnych zysków, jakie ta reforma przyniesie. Tymczasem okazało się, że doprowadziła ona do obniżenia emerytur i zwiększenia kosztów, jakie ponosić musiał podatnik. Dodatkowo, wielu twórców tej ustawy potem pracowało dla OFE. To wszystko pozwala mówić o tej ustawie jako o jednym z największych przekrętów III RP. Jednak to, co dzisiaj obserwujemy, czyli położenie na funduszach OFE ręki władzy, jest tylko kolejnym skokiem na kasę. Chodzi o zapełnienie dziury finansowej ZUS-u. Jest to oczywiście rozwiązanie krótkotrwałe, pieniądze te zapewne dość szybko się rozpłyną, a ZUS za jakiś czas nie będzie w stanie wypłacać emerytur. Ale to już nie obchodzi naszych rządzących, którzy są niezdolni do myślenia w perspektywie dalszej niż ich kadencja.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts