Program „Równościowe przedszkole” w ramach którego zaleca się przedszkolankom przebierania chłopców w sukienki działa już w ponad 80. polskich przedszkolach. Tymczasem media starają się skojarzyć przeciwników gender z ciemnymi dewotami, walczącymi nie z seksulizacją dzieci, a z… seksem.

Wśród krytyków gender jest jednak jeden, z którym media mają poważny kłopot. To ks. prof. dr hab. Dariusz Oko – teolog i filozof, świetnie radzący sobie w telewizyjnych dyskusjach.

W dzisiejszym programie „Kulisy manipulacji” Katarzyny Gójskiej-Hejke i Piotra Lisiewicza w Telewizji Republika (premiera 19.00, powtórki 22.30 oraz jutro 15.00) autorzy pokażą jak na argumenty tego naukowca odpowiadają prorządowi dziennikarze. Które z nieuczciwych metod dyskusji opisanych przez Arthura Schopenhauera zastosowała wobec niego Monika Olejnik? Dlaczego w odpowiedzi na fakty i liczby odnoszące się np. do pedofilii wśród gejów, odpowiadała obsesyjnymi pytaniami o masturbację?

Czy mediom uda się obsadzenie w roli głównego wroga młodzieży Kościoła, a nie rządu Tuska? W programie zobaczą Państwo także tych, w przypadku których to się nie udaje, jak choćby tłumy kibiców w czasie VI Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę.

Prowadzący rozmawiać będą o tym z zaproszonymi ekspertami – Iwo Benderem i Dawidem Wildsteinem.