Interes życia radnych PO czy przekręt? CBA bada jak za grosze sprzedano szpital

  

135 tysięcy złotych - tyle nierzadko kosztuje samochód, a w Mysłowicach wystarczyło na... szpital! Kupującym, który być może zrobił interes życia, okazała się spółka związana z radnymi Platformy Obywatelskiej. Teraz Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza, czy jednak nie był to szwindel.

O przeprowadzeniu zaskakującej transakcji poinformowali kilka dni temu posłowie Prawa i Sprawiedliwości.
- Dwóch członków PO, dwoje radnych stało się właścicielami szpitala w Mysłowicach za 135 tys. zł - mówiła posłanka Anna Zalewska podczas debaty nad odwołanie Bartosza Arłukowicza. Zaznaczyła, że szpital jest wart 4,5 mln zł, ma podpisany kontrakt Z NFZ na 7 mln zł.

Wówczas premier Donald Tusk oburzył się, że kwota jest znacznie wyższa, bo kupujący, czyli Mysłowickie Konsorcjum Medyczne będzie musiało spłacić również długi i zainwestować w sprzęt.

To co jednak wydaje się normalne Tuskowi, brzydko pachnie funkcjonariuszom Centralnego Biura Antykorupcyjnego, którzy właśnie rozpoczęli kontrolę. Wprawdzie rzecznik CBA Jacek Dobrzyński zapewnia, że nie można mówić (jeszcze) o jakimkolwiek przestępstwie, ale im tak tania sprzedaż szpitala wydaje się co najmniej zastanawiająca. Dlatego zażądali od urzędników w Mysłowicach dokumentacji.

Sposób prywatyzacji mysłowickiego szpitala zaniepokoił także Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,dziennik.pl


Wczytuję komentarze...

Zaginęła 15-letnia Julia Poczmańska. Policja prosi o pomoc

Zaginiona Julia Poczmańska / aleksandrow.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

  

Policjanci z Aleksandrowa Kujawskiego poszukują 15-letniej Julii Poczmańskiej. Dziewczynka wyszła z domu 10 maja 2019 r. i od tamtej pory nie nawiązała kontaktu z rodziną. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach.

Julią Poczmańską w dniu 10 maja wyszła z domu i do chwili obecnej nie powróciła ani nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Rysopis:

wzrost: 162 cm, szczupłej budowy ciała, włosy długie koloru ciemnego brązu.

Ubrana była w bluzę koloru czarnego z białym napisem „Adidas”, spodnie jeansowe koloru czarnego, buty sportowe koloru czarnego.

(Julia Poczmańska; fot. aleksandrow.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl)

Ktokolwiek zna miejsce pobytu zaginionej lub widział ją po dniu zaginięcia, proszony jest o kontakt telefoniczny pod numer 054 2318200 lub najbliższą jednostką Policji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: aleksandrow.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl