Za ile można sobie kupić wyposażony szpital? Za… 135 tys. zł  Jolanta Charchuła, radna PO z Mysłowic i Kajetan Gornig, radny PO z Gliwic zasiadają w Mysłowickim Konsorcjum Medycznym, które pod koniec roku kupiło szpital w Mysłowicach właśnie za 135 tys. zł – informuje „Fakt”.

Za taką kwotę urzędnicy z Mysłowic sprzedali im szpital przy ul. Mikołowskiej 1. To już druga placówka medyczna w rękach duetu Charchuła - Gornig. Radni PO są w Zarządzie przychodni kolejowej w Katowicach.

Szpital w Mysłowicach sprzedano pod koniec 2013 roku za bezcen. Jego dyrektorem był radny Gornig. Miejska spółka warta była 4,5 mln zł. Wystarczyła jednak odpowiednia uchwała, akceptacja radnych i cena udziału z 500 zł spadła do śmiesznie niskiej kwoty 15 zł. Uchwałę pozytywnie zaopiniowała Komisja Finansów i Rozwoju oraz Komisja

Miasto i radni w sprzedaży udziałów nie widzą jednak nic dziwnego, choć mieszkańcy miasta widzą w tym przekręt. W tym roku na świadczenia zdrowotne Narodowy Fundusz Zdrowia przeznaczył tutaj 7 mln zł.