Z OSTATNIEJ CHWILI

Müller: w przyszłym tygodniu projekt specjalnej taryfy na energię elektryczną dla samorządów, podmiotów wrażliwych, małych i średnich firm • • •

„Resortowe dzieci” wśród 10 najczęściej kupowanych książek w grudniu

Książka autorstwa Doroty Kani, Jerzego Targalskiego i Macieja Marosza „Resortowe dzieci. Media” - nie schodzi z listy bestsellerów wielu księgarni w kraju.

Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Książka autorstwa Doroty Kani, Jerzego Targalskiego i Macieja Marosza „Resortowe dzieci. Media” - nie schodzi z listy bestsellerów wielu księgarni w kraju. Z danych Narodowego Centrum Kultury wynika, że publikacja znalazła się wśród 10 najczęściej kupowanych książek w grudniu. Łączny nakład „Resortowych dzieci” to już 140 tysięcy egzemplarzy.

Lista Narodowego Centrum Kultury obejmuje najlepiej sprzedające się książki spośród wszystkich publikacji dostępnych w księgarniach należących do Sieci Księgarń Partnerskich NCK: Bookarest, Główna Księgarnia Naukowa im. Bolesława Prusa, Księgarnia Sztuki przy CSW w Toruniu, MOCAK Bookstore, Strefa Książki Księgarnia oraz Księgarnia Artystyczna Zachęta.

„Resortowe dzieci. Media” - książka autorstwa Doroty Kani, Jerzego Targalskiego i Macieja Marosza nie schodzi z listy bestsellerów w Empiku już od połowy grudnia, co ciekawe książka stała się bestsellerem gdy jeszcze nie było jej nawet w salonach tej księgarni. Liczba zamówień cały czas składanych na tę publikację bije wszelkie rekordy.

Daniel Passent, Ernest Skalski, Aleksander Kwaśniewski, Jerzy Baczyński, Krzysztof Teodor Toeplitz, Mariusz Walter to tylko niektórzy bohaterowie książki „Resortowe dzieci. Media”. Bohaterowie książki wychowani zostali przez działaczy i funkcjonariuszy KPP, PZPR, Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, a potem SB. Doskonale ustawieni w życiu, dzięki koneksjom, a potem pieniądzom i „grubej kresce”. Czasem, choć wywodzą się z niekomunistycznych środowisk, związali się ideologicznie oraz materialnie z byłą władzą i bezpieką.

 

 Źródło: niezalezna.pl,nck.pl

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo