Resortowa panika

  

To, co się dzieje w polskiej przestrzeni publicznej od momentu pojawienia się na rynku książki „Resortowe dzieci. Media”, której jestem współautorem, ukazuje skalę uwikłania mainstreamowych mediów w system III Rzeczypospolitej zakorzeniony mocno w PRL‑u. Nie jestem zaskoczona ani skalą krzyku (który odbieram jako krzyk rozpaczy resortowych dzieci), ani stekiem kłamstw, bzdur i manipulacji, który niemal codziennie jest wylewany na autorów książki. Śmieszy mnie argument typu „książki nie czytałem/czytałam, ale jest zła”. Przy okazji ataku na książkę można zaobserwować, jaki poziom reprezentują ludzie, którzy tworzą elity III RP. Posłuchajmy, co mówią. Przeczytajmy ich publikacje. Moim zdaniem warto, chociażby z chęci poznania ich świata. Język rodem z rynsztoka, zachowanie przypominające towarzyszy z Polskiej Partii Robotniczej. I właśnie to pokazuje, jak niedaleko padło jabłko od jabłoni, że są to rzeczywiście „elity” stworzone przez bezpieczniacki resort i komunistów. Teraz już chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Na koniec przypomnę słowa towarzysza Władysława „Wiesława” Gomułki o elitach: „Będą one takie, jakie sobie wychowamy”. Efekt właśnie widać.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts