​Porażka Jacka Żakowskiego, sukces autorów „Resortowych dzieci”

Sąd Okręgowy stwierdził, że na dwanaście miesięcy uwzględnia żądanie zabezpieczenia powództwa przez Żakowskiego, aby nie rozpowszechniać książek z jego wizerunkiem na okładce. Jednocześni

Filip Blazejowski/Gazeta Polska
Sąd Okręgowy stwierdził, że na dwanaście miesięcy uwzględnia żądanie zabezpieczenia powództwa przez Żakowskiego, aby nie rozpowszechniać książek z jego wizerunkiem na okładce. Jednocześnie sąd oddalił żądania, aby do każdego egzemplarza „Resortowych dzieci. Media” dołączyć oświadczenie wydawcy książki, że publikacja wizerunku może naruszać dobra osobiste Jacka Żakowskiego. Postanowienie sądu jest nieprawomocne. 

- Jak wiemy, sąd nie podzielił zdania redaktora Żakowskiego, ponieważ zdecydowaną większość żądań oddalił. Nasuwa się pytanie, co w tej sprawie będzie się działo dalej. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest to w tej chwili najbardziej poczytna i poszukiwana publikacja. Myślę, że dobrze by było, gdyby każdy ją przeczytał i wyrobił sobie na temat tego problemu, który jest w książce opisany, i na temat tych osób własne zdanie – mówi nam poseł PiS Adam Kwiatkowski, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Obrony Wolności Słowa.
 
- Sąd zakazał na rok publikacji książki „Resortowe dzieci. Media” z wizerunkiem Jacka Żakowskiego. Mimo wszystko jest to sukces Doroty Kani i pozostałych autorów, ponieważ sąd podzielił zdanie, że książka może być w przestrzeni publicznej dystrybuowana, bez jakiegokolwiek oświadczenia, które wymyślił sobie redaktor Żakowski – dodał Adam Kwiatkowski.
 

 

 Źródło: niezalezna.pl

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo