Rok socjalny

  

Donald Tusk powiedział w czasie ostatniej konferencji prasowej, że plany na najbliższy czas nie uszczęśliwią zwolenników liberalnych rozwiązań gospodarczych. I rzeczywiście, znaczna część zapowiedzi szefa rządu dotyczyła pomysłów na ustabilizowanie rynku pracy i wsparcie finansowe najmłodszych pracowników. Pomińmy już realność tych zapowiedzi. Wiele się mówiło, niewiele jak dotychczas z tego wyszło. Jak z ostatniego Roku Rodziny. Ciekawe jest co innego. Partia, która dotychczas wygrywała wybory m.in. neoliberalną retoryką gospodarczą, teraz zwraca się ku retoryce socjalnej i kieruje ją do młodego wyborcy (tego samego, który zgodnie z wcześniejszymi stereotypami miał być właśnie liberalny). To świadczy o ogromnej zmianie nastrojów w obrębie młodszego elektoratu. Czy dzięki temu zwycięży kiedyś nowa lewica? Obserwując współczesną lewicę, można mieć wątpliwości. Jej lewicowość poprzestaje najczęściej na hasłach dotyczących swobody obyczajowej. Prawdziwego życia jeszcze nie zdążyła dotknąć. To dość trudne zza szyb jaguara.


 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts