Polacy chcą prawdy o "resortowych dzieciach". Książka bije rekordy popularności!

„Resortowe dzieci.

Magdalena Piejko
„Resortowe dzieci. Media” - książka autorstwa Doroty Kani, Jerzego Targalskiego i Macieja Marosza nie schodzi z listy bestsellerów w Empiku już od połowy grudnia, co ciekawe książka stała się bestsellerem gdy jeszcze nie było jej nawet w salonach tej księgarni. Liczba zamówień cały czas składanych na tę publikację bije wszelkie rekordy. Łączny zamówiony przez wydawcę nakład „Resortowych Dzieci” to 130 tys. egzemplarzy.

„Resortowe dzieci. Media” to prawdziwy hit wydawniczy. Książka szturmem wdarła się także na listy bestsellerów najpopularniejszych księgarni internetowych. Pierwszy nakład – 10 tysięcy egzemplarzy - sprzedany został jeszcze przed oficjalną premierą i potrzebny był natychmiastowy dodruk.

Łączny nakład książki zamówiony przez Wydawnictwo „Fronda” to 130 tys. egzemplarzy - przekazało nam wydawnictwo. Duże zainteresowanie książką ewidentnie dowodzi, że poruszona przez autorów tematyka oraz kulisy funkcjonowania polskich mediów w czasach PRL i III RP przestały być tematem tabu, a Polacy chcą poznać prawdę o tym, w jakich okolicznościach rodziły się kariery dzisiejszych gwiazd prasy, radia i ekranu.

Daniel Passent, Ernest Skalski, Aleksander Kwaśniewski, Jerzy Baczyński, Krzysztof Teodor Toeplitz, Mariusz Walter to tylko niektórzy bohaterowie książki „Resortowe dzieci. Media”. Bohaterowie książki wychowani zostali przez działaczy i funkcjonariuszy KPP, PZPR, Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, a potem SB. Doskonale ustawieni w życiu, dzięki koneksjom, a potem pieniądzom i „grubej kresce”. Czasem, choć wywodzą się z niekomunistycznych środowisk, związali się ideologicznie oraz materialnie z byłą władzą i bezpieką.

Książka wywołała wściekłość samych zainteresowanych. Jacek Żakowski żądał nawet zasłonięcia jego twarzy na okładce, a dziennikarze TVN publicznie wyrażają swoje oburzenie.

„Resortowe dzieci. Media” autorstwa Doroty Kani, Jerzego Targalskiego oraz Macieja Marosza jest pierwszą książką pięciotomowej serii. W pozostałych częściach zostanie opisany świat służb, polityki, biznesu i nauki.

 

 Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo