Nie wpuścili Szpilki do USA

Amerykański urząd imigracyjny nie wpuścił boksera Artura Szpilki na teren kraju. Polak 25 stycznia ma stoczyć walkę w wadze ciężkiej z Bryantem Jenningsem.

Andy Steel/SXC
Amerykański urząd imigracyjny nie wpuścił boksera Artura Szpilki na teren kraju. Polak 25 stycznia ma stoczyć walkę w wadze ciężkiej z Bryantem Jenningsem. Bokser został zawrócony na lotnisku w Chicago.

Zaskoczony całym zamieszaniem jest Andrzej Wasilewski promotor Artura Szpilki.

- Ustalamy jaki jest stan faktyczny w sprawie Artura, bo mamy sprzeczne informacje. W poprzednim roku dwukrotnie boksował on w Ameryce i nie było problemów – oświadczył Wasilewski.
 
Szpilka, dobrze rokujący, utalentowany młody polski bokser wagi ciężkiej, który na zawodowych ringach wygrał wszystkie 16 walk, jest w drodze powrotnej do Europy. W USA w wyjaśnienie kwestii zawrócenia pięściarza zaangażowani są jego współpromotor i jednocześnie prawnik Leon Margules, a także wynajęty specjalnie na tę okazję ekspert od prawa imigracyjnego.
 
Tuż przed wylotem do USA Artur Szpilka w ostrym tonie wypowiedział się krytycznie o ideologii gender i lobby homoseksualnym
.
Film jest fragmentem wywiadu udzielonego telewizji ringpolska.pl:

 

 


Źródło: niezalezna.pl,PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo