Ojciec Justyny Moniuszko: "zakłamany raport MAK"

  

"Rząd, zamiast normalnie zareagować na spięcie ostrogami przez opozycję, by w końcu na poważnie zajął się wyjaśnianiem przyczyn katastrofy smoleńskiej, odpowiada brutalnym atakiem politycznym" - mówi ojciec Justyny Moniuszko, stewardessy z Tu-154.

Zdzisław Moniuszko w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" bardzo krytycznie wypowiada się o raporcie MAK i o jego publicznej prezentacji.

"Ten zakłamany raport to kompletne dno. Natomiast upublicznienie zapisu dźwiękowego z kabiny pilotów tuż przed katastrofą jest po prostu barbarzyństwem. Gdy zapis ten odtwarzano w telewizyjnych wiadomościach, nie mogłem tego znieść psychicznie, po prostu nie byłem w stanie tego słuchać" - mówi.

Moniuszko, który wiedzę o kontroli lotu samolotów wyniósł z wojska, jest przekonany, że Tu-154 był błędnie naprowadzany. Jego zdaniem, rosyjscy kontrolerzy podawali załodze złe dane, ponadto mogła być ustawiona fałszywa radiolatarnia.

Ojciec stewardessy zastanawia się nad niejasnościami zawartymi w raporcie MAK.

"Przecież zaraz po katastrofie do naszego pułku lotnictwa dociera wiadomość, że dwóch pilotów i jedna stewardesa przeżyli katastrofę. Nieco później podaje się zupełnie co innego, że jednak nie żyją. Kiedy do Moskwy przybywają żony pilotów, okazuje się, że nie wiadomo, gdzie są ciała ich mężów. Teraz okazuje się, że ciało generała Błasika znaleziono w centralnej części samolotu. Jak więc to wszystko jest możliwe?! Dla mnie nadal zagadkę stanowi również fakt, że ciało mojej córki po tak strasznej katastrofie było niemal w stanie idealnym. Miała jedynie małą ranę na głowie. Z tego, co wiem, w dokumentach sekcji zwłok napisano, że śmierć nastąpiła wskutek obrażeń ogólnych, dla mnie to stwierdzenie jest zupełnie niejasne" - opowiada.

Zdaniem Zdzisława Moniuszki, debata w Sejmie na temat raportu MAK i działań rządu w sprawie katastrofy smoleńskiej była potrzebna. "Choćby dlatego, żeby jeszcze raz się przekonać, że rząd, zamiast normalnie zareagować na spięcie ostrogami przez opozycję, by na poważnie zajął się w końcu wyjaśnianiem przyczyn katastrofy smoleńskiej, odpowiada brutalnym atakiem politycznym. I jak zwykle w sprawie prowadzenia sprawy smoleńskiej nie ma sobie nic do zarzucenia" - tłumaczy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nożownik z Oslo to terrorysta?

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/PublicDomainPictures

  

Zatrzymano 20-letniego obywatela Rosji, który w czwartek w Oslo zaatakował nożem kobietę - poinformował norweski wywiad, według którego napaść ta mogła mieć podłoże terrorystyczne.

Do zdarzenia doszło w supermarkecie w centrum norweskiej stolicy ok. godz. 13. Kobieta została zaatakowana, kiedy płaciła za zakupy.

Nie mogę wdawać się w szczegóły przesłuchania, ale on (zatrzymany) powiedział, że chciał dokonać zamachu terrorystycznego i zabić więcej ludzi 

- oświadczyła szefowa norweskiego wywiadu (PST) Benedicte Bjoernland w czasie konferencji prasowej.

Ofiara ataku znajduje się w szpitalu. Jej stan lekarze oceniają jako krytyczny - wskazała Bjoernland.

Dodała, że policja bada możliwe powiązania zatrzymanego z islamskimi ekstremistami.

Szefowa służb poinformowała, że obywatel Rosji przybył do Norwegii w czwartek, przejeżdżając przez Szwecję.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl