Dzisiaj miesięcznica. Smoleńsk - pamiętamy

  

Już dzisiaj w wielu miastach w Polsce odbędą się uroczyste obchody 45. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. W Warszawie spotkamy się na mszy św. w archikatedrze.

Dzisiaj po raz 45. spotkamy się w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie, by uczcić pamięć zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii i pozostałych 94 osób. Pomodlimy się również w intencji rodzin ofiar oraz wolnej Ojczyzny.

Uroczyste obchody o godz. 19 rozpocznie msza św. w warszawskiej archikatedrze (ul. Kanonia 6). Po jej zakończeniu zebrani przejdą Krakowskim Przedmieściem w Marszu Pamięci przed Pałac Prezydencki, zapalone tam zostaną znicze i złożone kwiaty. W Krakowie w katedrze wawelskiej msza św. rozpocznie się o godz. 16.30. Następnie odbędzie się przejście przed Krzyż Katyński.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Premier będzie z mieszkańcami Małopolski

/ twitter.com/MorawieckiM

  

- Zapewniam, że będziemy z mieszkańcami w tych miejscach Małopolski, w których rzeki grożą wylaniem i podtopieniem domów - oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Premier wziął udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego w związku z sytuacją pogodową w Małopolsce; uczestniczyli w nim m.in. wicepremier Beata Szydło, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

[polecam:https://niezalezna.pl/272680-posiedzenie-sztabu-kryzysowego-chcemy-pomoc-wszystkim-ludziom-na-miejscu-podkresla-premier]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl