Dzisiaj miesięcznica. Smoleńsk - pamiętamy

  

Już dzisiaj w wielu miastach w Polsce odbędą się uroczyste obchody 45. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. W Warszawie spotkamy się na mszy św. w archikatedrze.

Dzisiaj po raz 45. spotkamy się w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie, by uczcić pamięć zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii i pozostałych 94 osób. Pomodlimy się również w intencji rodzin ofiar oraz wolnej Ojczyzny.

Uroczyste obchody o godz. 19 rozpocznie msza św. w warszawskiej archikatedrze (ul. Kanonia 6). Po jej zakończeniu zebrani przejdą Krakowskim Przedmieściem w Marszu Pamięci przed Pałac Prezydencki, zapalone tam zostaną znicze i złożone kwiaty. W Krakowie w katedrze wawelskiej msza św. rozpocznie się o godz. 16.30. Następnie odbędzie się przejście przed Krzyż Katyński.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

PiS starało się pozyskać prof. Grodzkiego? Karczewski zaprzecza: Jeśli takie propozycje padały...

/ TVP Info / "Minęła 20"

  

- Absolutnie nikt nic nie proponował, nie było żadnej rozmowy na ten temat [pozyskania poparcia dla PiS] z panem profesorem [Tomaszem Grodzkim]. Nikt nie podejmował takiej próby - mówił w rozmowie z red. Michałem Rachoniem w programie "Minęła 20" marszałek Senatu IX kadencji Stanisław Karczewski, odnosząc się do wcześniejszych doniesień prof. Grodzkiego ws. rzekomej "korupcji politycznej", czyli rzekomych prób "przekupienia jego przychylności".

Podczas wczorajszego głosowania senatorów nad teką marszałka Senatu RP X kadencji, minimalną większość (51 głosów) zdobył prof. Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej. Minęła nieco ponad doba, tymczasem nowo wybrany marszałek zdążył już ogłosić podróż do Stanów Zjednoczonych, telewizyjne orędzie do narodu czy „przemeblowanie” w gmachu Senatu.

[polecam:http://niezalezna.pl/297143-dalsze-kroki-nowego-marszalka-senatu-przywrocenie-normalnosci-gdzie-jego-zdaniem-jej-nie-bylo]

W programie „Minęła 20” na antenie TVP Info marszałek Senatu poprzedniej kadencji Stanisław Karczewski zapewnił, że przed wczorajszym głosowaniem w izbie wyższej parlamentu obóz rządzący nie zamierzał „przeciągnąć” na swoją stronę prof. Grodzkiego. Sam grodzki twierdził wcześniej, że był "kuszony" przez przedstawiciela Zjednoczonej Prawicy ws. możliwości poparcia PiS w Senacie. W zamian mieli mu rzekomo oferować stanowisko ministra zdrowia.

- Absolutnie nikt nic nie proponował, nie było żadnej rozmowy na ten temat z panem profesorem. Nikt nie podejmował takiej próby. Dziwie się tej wypowiedzi, ponieważ świadczy o pewnej wiarygodności

- ocenił polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Zaapelował, że jeśli takie propozycję padły, prof. Grodzki powinien zdradzić z czyich padły ust. „Wszystkie swoje działania koordynujemy, omawiamy w ścisłym gronie władz Prawa i Sprawiedliwości. Uważam, że ta wypowiedź była preludium do walki o fotel marszałka Senatu” – wskazał Karczewski.

- Przypomnijmy, że wcześniej mówiło się o innych kandydatach [na marszałka Senatu], którzy mieli być rekomendowani. Wspominany był pan Borusewicz, Zdrojewski, Rybicki. Mówiło się też o koalicjantach. Tam była wewnętrzna walka

- tłumaczył.

[polecam:http://niezalezna.pl/297169-narracja-marszalka-grodzkiego-obalona-marszalek-karczewski-publikuje-zdjecia-bawi-mnie-ta-hucpa]

Podkreślił, że „nowo wybrany marszałek zwyciężył dzięki jednemu głosowi”. - Ta przewaga wisi na włosku, jest najmniejsza z możliwych – dodał w rozmowie z red. Michałem Rachoniem.

Wskazał ponadto, że nowo wybrany marszałek Senatu „być może miał na myśli prof. Religę”. - Faktycznie, taka sytuacja miała miejsce w 2005 roku. Wówczas pan Religa wspierał kampanię wyborczą pana Donalda Tuska. Po przegranej przeszedł do naszego obozu politycznego. Świetnie prowadził ministerstwo, świetnie współpracowaliśmy. Być może pan marszałek myślał o tej sytuacji… – przypomniał Karczewski.

- Byłbym jednak nieuczciwy, gdybym powiedział, że z nikim nie rozmawialiśmy. Mamy 48 senatorów. Wiemy doskonale, że wybór marszałka ma określone reguły. Przy pełnej frekwencji senatorów, potrzeba 51 głosów. Naturalnym jest, że były prowadzone rozmowy. Rozmawialiśmy o dobrej zmianie dla Polsce, świetnym programie, o tym, jak Polska się rozwija. Pojawiały się różne propozycje. Nie będę jednak o nich mówił konkretnie. To kuchnia polityczna, o której nie chcę dziś wspominać. Może za kilka bądź kilkanaście lat wspomnę o tym nieco więcej w pamiętnikach

- wskazał.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP Info

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl