Magiczne Medale św. Brata Alberta. Laureatkami siostry Radwańskie

  

Agnieszka i Urszula Radwańskie, Alina Perzanowska oraz Irena Santor zostały laureatkami Medali św. Brata Alberta za 2013 rok.
 
Uroczyste wręczenie tych wyróżnień, przyznawanych za wspieranie osób niepełnosprawnych nastąpi w marcu w Teatrze im Słowackiego w Krakowie - ogłosili dziś na specjalnej konferencji ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski i Anna Dymna, od lat zaangażowani w pracę z niepełnosprawnymi.

- Przyznane po raz 17. medale zobowiązują - zapewnia znana aktorka, która także została przed laty wyróżniona takim medalem. - Dostałam go trochę na wyrost i jestem poniekąd jego ofiarą, bo to nagroda magiczna. Medal zmienił moje życie - zapewniła Anna Dymna.

Tym razem kapituła medalu wyróżniła Irenę Santor za wspieranie i promowanie twórczości muzycznej osób niepełnosprawnych, krakowskie tenisistki - za promowanie działalności Fundacji im. Brata Alberta, a Alinę Perzanowską, - krakowską psycholog za utworzenie i prowadzenie Farmy Życia w Więckowicach, gdzie mieszkają chorzy na autyzm.
 
Anna Dymna zapowiedziała też kolejną edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertiana 2014”, której finał odbędzie się w marcu. To już 14. edycja tej imprezy, organizowanej wspólnie przez fundację „Mimo Wszystko”, prowadzoną przez aktorkę oraz kierowaną przez ks. Isakowicza-Zaleskiego Fundację im. Brata Alberta.

Działalność tych fundacji i dokonania związanych z nią osób promuje dodatkowo kalendarz, wydany dzięki pracy przyjaciół fundacji. Na zdjęciach, które są ozdobą każdego z miesięcy są – obok znanych osób publicznych – niepełnosprawni, którzy okazali się niezwykle fotogeniczni i chętni do współpracy z fotografem – Mirosławem Mrozem. Nawet, jeśli zdarzały się omdlenia, bunt czy łzy modeli w trakcie pracy nad tym niezwykłym wydawnictwem.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski promuje także swa najnowszą książkę – „Personalnik subiektywny”, rodzaj alfabetu, poświęcony osobom ważnym dla kapłana - tym, które znał osobiście i których działalność ocenia niekoniecznie pozytywnie.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Oglądaj 7x24. Już w niedzielę!

Zdjęcie ilustracyjne / Telewizja Republika

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich głównych sił parlamentarnych. Będą musieli zmierzyć się m.in. z pytaniami i opiniami słuchaczy.

W niedzielę gośćmi Katarzyny Gójskiej będą: Piotr Kaleta (PiS), Adam Bielan (Porozumienie), Katarzyna Piekarska (Koalicja Obywatelska), prof. Andrzej Zybertowicz (doradca Prezydenta RP), Anna Maria Żukowska (Nowa Lewica), Władysław Teofil Bartoszewski (PSL).

Polecamy!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts