Film „Prezydent” w TVP1. NIE PRZEGAP! Dziś 23.30, jutro 12.30

  

Dziś o godz. 23.30, a w poniedziałek o godz. 12.30 TVP 1 wyemituje wyprodukowany przez „Gazetę Polską” film „Prezydent” o Lechu Kaczyńskim. Autorami dokumentu są Jarosław Rybicki i Joanna Lichocka, laureatka ubiegłorocznej nagrody głównej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, nazywanej polskim Pulitzerem.

Film Lichockiej i Rybickiego jest pierwszym biograficznym dokumentem o tragicznie zmarłym prezydencie Rzeczypospolitej. Obraz zawiera unikatowe i niepublikowane do tej pory zdjęcia i materiały filmowe o śp. Lechu Kaczyńskim.

Film „Prezydent” pokazuje osiągnięcia śp. Lecha Kaczyńskiego zarówno w polityce krajowej, jak i na arenie międzynarodowej. Pojawia się w nim także słynna scena z przemówienia Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi w 2008 r., podczas agresji wojsk Federacji Rosyjskiej na Gruzję. Ponadto film zawiera wiele relacji osób, które miały zaszczyt znać bliżej zmarłego prezydenta.

Jedną z najlepszych reklam dla filmu może być atak na niego w kwietniu br. Wówczas na portali gazeta.pl zamieszczono obszerny tekst, który sugerował, że film „Prezydent” wyolbrzymia rolę Lecha Kaczyńskiego podczas napaści Rosji na Gruzję i tworzy w ten sposób „mity polityczne”.

Przypomnijmy, że emisja innego filmu wyprodukowanego przez „GP” filmu - „Anatomia upadku” (autorstwa Anity Gargas) w kwietniu br. w TVP - zgromadziła przed telewizorami 3,2 mln widzów. Prawie dwukrotnie przebiła oglądalność pokazywanego w tym samym czasie w TVP2 programu „Tomasz Lis na żywo”.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Poeta oskarża: UE dokonuje siłowej transfuzji chorej krwi do zdrowego polskiego organizmu - WIDEO

Maciej Rembarz / niezalezna.pl

  

Jesteś dumny, że skończyłeś polonistykę w PRL? Gówno, chłopcze! Skończyłeś skrócony kurs polonistyczny, napisany przez agitatorów. Inteligencja nie może być wiernopoddańcza i przytakiwać dobrze uposażonym urzędnikom. Mówią, że mamy cieszyć się wolnością. A stajemy się co raz bardziej zniewoleni. Myślimy jakimiś stemplami brukselskimi, które nam na tyłkach odciskają. Powtarzamy cudze marzenia, cudze pragnienia, cudze chęci. Gdy wyzbędziemy się własnych snów, niewiele nam zostanie – mówi poeta Maciej Rembarz. Przed bagnem elit III RP uciekł do Puszczy Noteckiej, gdzie hoduje kozy. Odnalazł go tam Piotr Lisiewicz, a unikalną rozmowę z poetą obejrzeć można poniżej.

Macieja Rembarza słuchać można godzinami.

Fascynujemy się wielkimi oryginałami w polskiej kulturze, jak Witkacy, Sergiusz Piasecki czy Marek Hłasko. A nie wiemy, że tacy żyją i dziś, gardząc tanią popularnością. Taką legendą jest Maciej Rembarz, który siedział w więzieniu, pracował w ZOO i sprzedawał miody na Rynku Jeżyckim. A teraz zaszył się w puszczy i pisze wiersze, o których nie mówi się na salonach, a kiedyś zostaną uznane za może najlepsze, co dziś powstaje. Taki jest tomik „Wiersze z oddechu Przybyszewskiej”

– mówi Piotr Lisiewicz, który wyciągnął poetę z puszczy.

Za komuny wyrzucono go ze szkoły, bo mówił uczniom prawdę o Katyniu. W komunizmie pisał do szuflady, w III RP jego pierwsze tomiki uznano za sensację, wydał je „Czas Kultury”, któremu szefował Rafał Grupiński. Ale szybko zaczął oddalać się od tego świata.

Już wtedy zauważyłem, że to środowisko literackie tak trochę „kląska”. To są takie słowicze trele, słodkie, ale co raz słabsze. Bez świeżego powietrza bazaru, kultura nie ma szans

– wspomina.

Po 2010 r. nazywa siebie „sektą smoleńską”. Konformizm elit III RP uznał za stan nie do zniesienia. Dziś mówi:

Myślę, że to co wyprawia z nami UE, to taka siłowa transfuzja. Przepompowywanie chorej krwi do zdrowego organizmu. Tak zwana polska inteligencja – tak zwana, bo jej daleko do prawdziwej – po prostu idzie jak cielęta a rzeź. Ufa. To jest jakoś epidemia, amnezja dziwna, która nie potrafi wyciągnąć wniosków, nie pamięta co to jest zależność. Powstała taka melasa, której ani nie można kopnąć w dupę, ani wyrzucić za drzwi. No bo to jest coś nieokreślonego.

Obejrzyj poniżej mocną rozmowę z Maciejem Rembarzem:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl