Wszechpolacy znieważyli Lecha Kaczyńskiego. Gwiazda: Przebili komunistyczną propagandę

14 grudnia na stronie internetowej Młodzieży Wszechpolskiej pojawiło się skandaliczne zestawienie gen.

Piotr Galant/Gazeta Polska
14 grudnia na stronie internetowej Młodzieży Wszechpolskiej pojawiło się skandaliczne zestawienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego oraz prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego z podpisem „Pamiętamy twarze zdrajców”. – Młodzież Wszechpolska tym czynem przebiła podłości komunistycznej propagandy – komentuje Andrzej Gwiazda, współtwórca Solidarności.

W sobotę na profilu Młodzieży Wszechpolskiej na portalu Facebook.com opublikowana została grafika nawiązująca do kolejnej rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Obraz przedstawia zdjęcie gen. Wojciecha Jaruzelskiego z datą 1981 r. i hasłem „stan wojenny” oraz śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego: „2007 traktat lizboński”. Pod zdjęciami umieszczono napis: „Pamiętamy twarze zdrajców”. Obraz ten wywołał burzę wśród użytkowników portalu – większość z nich była oburzona takim zestawieniem.

O komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się bezpośrednio do władz organizacji. Były prezes MW Robert Winnicki zapewnia, że chociaż nie wiedział o publikacji, zgadza się z jej treścią.13 grudnia 2007 r. została zdradzona polska niepodległość, również przez Prawo i Sprawiedliwość oraz braci Kaczyńskich – mówi. – Podpisanie traktatu lizbońskiego było największą zdradą w historii Polski po roku 1989 i Okrągłym Stole i będziemy o tym przypominać – dodaje Winnicki.

(fot. screen z profilu MW na Facebooku)

Andrzej Gwiazda, współtwórca NSZZ „Solidarność”, nie kryje oburzenia tą sprawą. – Zestawienie Lecha Kaczyńskiego z Wojciechem Jaruzelskim jako przykład zdrajcy narodu jest szaleństwem i nie wyklucza agenturalności w strukturach tej Młodzieży Wszechpolskiej – mówi nam Gwiazda. – W tym wypadku organizacja ta przebiła komunistów – dodaje.

Podobnego zdania jest poseł Stanisław Pięta (PiS). – To przykre, że osoby uważające się za patriotów zestawiają wybitnego polskiego patriotę, który oddał życie w służbie dla Polski, z komunistycznym zbrodniarzem – komentuje poseł. – Takie oskarżanie Lecha Kaczyńskiego jest zachowaniem wyjątkowo niegodnym i nie powinno mieć miejsca. Jeżeli Młodzież Wszechpolska liczy na to, że w ten sposób uda się jej uzyskać wśród ludzi zaufanie i poparcie w wyborach do europarlamentu, to grubo się myli. Przemawia tutaj nie tylko brak doświadczenia, ale przede wszystkim brak szacunku i godności – ocenia poseł Stanisław Pięta.

Zdaniem politologa Jakuba Świderskiego działania Młodzieży Wszechpolskiej to typowe zagranie polityczne, mające na celu pozyskanie elektoratu. – Jeżeli MW, ONR czy Ruch Narodowy będzie chciał odebrać głosy komukolwiek, będą to głosy PiS‑u. Środowiska te nie mają lidera, który byłby realnym konkurentem dla Jarosława Kaczyńskiego, więc pozostaje im jedynie deprecjonowanie nieżyjącego brata lidera wrogiej organizacji – ocenia politolog. – Jest to forma ataku na PiS, a im bardziej radykalny będzie ten atak, tym szerzej odbije się on w przestrzeni publicznej i medialnej – dodaje Świderski.

Zobacz sensacyjne ustalenia portalu niezalezna.pl ws. skandalicznej grafiki opublikowanej przez Wszechpolaków

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

Dorota Łomicka
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo