Poseł Macierewicz dla niezalezna.pl: Tusk powiela kłamstwa. Będą sądowe pozwy

  

Za powielenie nieprawdziwych informacji "Wprost", tak jak wszyscy, którzy powtarzają te kłamstwa - będą mieli proces. Napisali kłamstwo, na które powołują się różni ludzie od Donalda Tuska, przez Janusza Palikota do Jacka Żakowskiego - mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl poseł Prawa i Sprawiedliwości, Antoni Macierewicz, który zapowiedział sądowe pozwy za powielanie kłamstw.

„Macierewicz kazał przetłumaczyć raport z likwidacji WSI na rosyjski przed publikacją po polsku” takie oskarżenie pojawiło się kilka dni temu na stronie internetowej tygodnika „Wprost”, który oparł się na przeciekach z sejmowej komisji ds. służb specjalnych. Tezę przedstawić mieli obecni na niej oficerowie Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Tamta strona jest skoordynowana i nie interesuje ich rzeczywistość. Fakty są takie: po opublikowaniu, ujawnieniu raportu, był sukcesywnie tłumaczony na języki kongresowe, a na końcu na język rosyjski. Tłumaczenie wykonano także dlatego, że w maju 2007 r. ukazały się tłumaczenia na rosyjskich stronach internetowych, delikatnie mówiąc dowolne, by nie powiedzieć fałszujące zapisy raportu. Potrzebna była wersja oficjalna, by nie pozwolić na manipulację. Za powielenie nieprawdziwych informacji "Wprost", tak jak wszyscy którzy powtarzają te kłamstwa - będą mieli proces.

Tekst nie ukazał się jednak w papierowym wydaniu tygodnika, a autorka tłumaczy, że "to nie są tezy "Wprost", tylko to co mówił na komisji szef SKW".
Mnie tłumaczenia nie interesują. Napisali kłamstwo, na które powołują się różni ludzie, od Donalda Tuska, przez Janusza Palikota do Jacka Żakowskiego. Za te kłamstwa odpowiedzą przed sądem.

SKW podpiera się dokumentem, umową o wykonanie tłumaczenia na język rosyjski. Jako dowód służyć ma umowa z tłumaczką Iriną O. z 29 czerwca 2007 r.
Umowa dotyczy aneksów do raportu, czyli samych załączników, które liczą 210 stron. Najpierw przetłumaczono raport, który ma 180 stron, a następnie w czerwcu załączniki. Tłumaczka Irina O. to żona polskiego dyplomaty, polska obywatelka, nie mieszkająca w żadnej "zatoce świń". Dostała do tłumaczenia dokument z „Monitora Polskiego”, czyli raport, który od 16 lutego 2007 r. był jawny. Tłumaczyła w pełni jawny raport.

SKW przedstawiło tylko część umowy, na której jest data 29 czerwca, a wykonanie 30 czerwca. Dlaczego?
Nie wiem. Jak pan zauważył nie jestem podpisany pod tym dokumentem. Bez względu na to czy zaczęła tłumaczyć pierwszego czy 29 czerwca, niewątpliwie tłumaczyła dokument z „Monitora Polskiego”, czyli dokument w pełni jawny. Jest to zapisane również w umowie, że tłumaczenie dotyczy dokumentu z "Monitora".

Oświadczenie Antoniego Macierewicza ws. publikacji "Wprost"
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Jest reakcja rzecznik PiS na obelżywe słowa szefa MSZ Izraela. Mazurek przypomniała fakty

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

"Sprawiedliwy wśród Narodów Świata – tysiące Polaków otrzymało to najwyższe izraelskie odznaczenie cywilne nadawane nie-Żydom, przyznawane przez Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Jad Waszem w Jerozolimie" - przypomniała za pośrednictwem Twittera rzecznik prasowa Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek.

Dzisiaj przed południem premier Mateusz Morawiecki poinformował o odwołaniu wizyty polskiej delegacji na szczyt V4 w Izraelu.

[polecam:https://niezalezna.pl/259352-szczyt-v4-w-izraelu-odwolany-powod-interweniowal-premier-polski]

Taka decyzja to skutek tego, że wczoraj p.o. izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israel Katz, odnosząc się do słów przypisanych przez media izraelskie szefowi izraelskiego rządu stwierdził:

Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i - tak jak powiedział Icchak Szamir (były premier Izraela), któremu Polacy zamordowali ojca, "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki". I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych".

Po tej wypowiedzi do polskiego MSZ została wezwana ambasador Izraela w Polsce Anna Azari.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl