Klimaty zimnowojenne

  

Jeżeli informacja o rozmieszczeniu wzdłuż polsko-rosyjskiej granicy rakiet krótkiego zasięgu Iskander-M, przystosowanych do przenoszenia głowic atomowych i zdolnych osiągnąć praktycznie każde miasto w Polsce, okazałaby się prawdziwa, to miałoby to bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa naszego państwa.

Trudno jednak, by doniesienie niemieckiego tabloidu „Bild” było dla Polski jedynym punktem odniesienia. W tej sprawie musimy poznać jasne stanowisko władz Ministerstwa Obrony Narodowej. Warto pamiętać, że kwestia obecności rakiet w obwodzie kaliningradzkim była analizowana już w 2001 r. Zadawałem pytanie o to uzbrojenie prezydentowi Władimirowi Putinowi podczas jego wizyty w Polsce – wówczas jednak zaprzeczył, jakoby Rosja gromadziła arsenał na granicy polsko-rosyjskiej. Dziś – w razie potwierdzenia prawdziwości doniesień „Bilda” – konieczna byłaby konsultacja z naszymi partnerami z NATO i bardzo zdecydowana reakcja dyplomatyczna polskiego rządu na agresywne i wrogie posunięcie Rosjan.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts