PiS proponuje Komorowskiemu spotkanie. „Ukraina jest zbyt ważna”

  

W związku z sytuacją na Ukrainie Prawo i Sprawiedliwość zaproponowało prezydentowi Komorowskiemu merytoryczne spotkanie. PiS miałby reprezentować na nim wiceprezes partii Adam Lipiński. Kancelaria Prezydenta zapewnia, że prezydencki minister odpowiedzialny za sprawy zagraniczne jest gotowy na spotkanie z przedstawicielami PiS.

W poniedziałkowym posiedzeniu RBN, które poświęcone było kryzysowi na Ukrainie nie wziął udziału szef PiS Jarosław Kaczyński. Chciał go reprezentować eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki, jednak - jak pisaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl - nie został wpuszczony na spotkanie Rady.

Bronisław Komorowski przekonywał później, że docenił gest „gotowości rozmowy przez pośrednika”, ale jednocześnie oświadczył, że byłoby to sprzeczne z zasadami. Prezydent stwierdził, że w sprawie sytuacji na Ukrainie jest gotów spotkać się indywidualnie z Jarosławem Kaczyńskim, podobnie jak z szefem SLD Leszkiem Millerem, który nie mógł być na posiedzeniu RBN, bo był za granicą.

Rzecznik PiS Andrzej Duda poinformował, że „Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe do wszelkiego rodzaju inicjatyw merytorycznych zmierzających do pozytywnego rozwiązania sprawy ukraińskiej”.

- Nie będziemy jednak brać udziału w przedsięwzięciach o charakterze czysto propagandowym. Proponujemy panu prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu spotkanie z wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości Adamem Lipińskim, który właśnie wrócił po kilkudniowym pobycie w Kijowie – oświadczył rzecznik PiS.

Jednocześnie Andrzej Duda wyjaśnił, że „jeśli ze względów protokolarnych pan prezydent uzna, że wiceprezes PiS Adam Lipiński nie jest właściwą osobą do spotkania z głową państwa” PiS oczekuje wyznaczenia jako swojego reprezentanta szefa kancelarii. Jednocześnie partia ma nadzieję, że „rozmowa wyjaśni, czy chodzi o rewizję błędnej polityki wschodniej, którą w 2009 roku na łamach „Gazety Wyborczej” sformułował minister Sikorski, a której pewne elementy powtórzył w znanym wpisie na Twitterze, czy o działania czysto propagandowe, które PiS nie interesują i w których PiS nie chce brać udziału”.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


IMGW: Ciepły dzień i mroźna noc

/ pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Pogodę w Polsce będzie kształtować wyż znad wschodniej Europy; w poniedziałek będzie słonecznie temperatura maksymalna sięgnie 20 stopni, w nocy miejscami wystąpią przymrozki – prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

"Przeważająca część kontynentu będzie pod wpływem wyżu znad wschodniej Europy, jedynie częściowo Europa zachodnia znajdzie się w zasięgu Niżu Islandzkiego. Pogodę w Polsce kształtować będzie wspomniany wyż, z zachodu w dalszym ciągu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie"

- poinformował Instytut w niedzielę po południu.

Według prognozy na poniedziałek w Polsce będzie słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 14-15 stopni na północy i południowym wschodzie do 19-20 st. C na południowym zachodzie, tylko na Helu oraz obszarach podgórskich Karpat około 13 stopni.

Wiatr ma być słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na obszarach podgórskich w Sudetach i na Podkarpaciu w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-wschodni. Na szczytach Sudetów porywy wiatru do 80 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1021 hPa i nieznacznie spadnie.

W nocy z poniedziałku na wtorek bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Nad ranem we wschodniej połowie kraju lokalnie możliwe krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 0-1 stopnia na wschodzie do 6-8 st. C na północnym zachodzie i nad morzem, na Podhalu około -2 st. C.

We wschodniej połowie kraju miejscami przygruntowe przymrozki do -3 stopni. Wiatr będzie słaby, na Pomorzu Wschodnim umiarkowany, w Kotlinie Kłodzkiej oraz Beskidzie Śląskim w porywach do55 km/h, południowy i południowo-wschodni.

W dzień na zachodzie i Pomorzu zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze słonecznie. Temperatura maksymalna od 17-19 stopni na północy i wschodzie do około 20 st. C w centrum i 21 stopni miejscami na zachodzie.

Chłodniej tylko nad morzem oraz na obszarach podgórskich Karpat: 11-15 st. C. Wiatr ma być słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, jedynie na północnym zachodzie oraz nad morzem po południu północno-zachodni i zachodni.

W Warszawie w poniedziałek ma być słonecznie; temperatura maksymalna 18 stopni. Wiatr słaby, okresami wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, pod wieczór słabnący, południowo-wschodni. W nocy bezchmurnie. Temperatura minimalna około 2 stopni. Wiatr słaby, południowy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts