​Coraz więcej zwolenników edukacji domowej

  

Edukacja domowa zyskuje w Polsce coraz więcej zwolenników – informuje „Nasz Dziennik”.
 
Gazeta obszernie relacjonuje konferencję „Czy trzeba posyłać dzieci do szkoły?”, poświęconą nauczaniu domowemu, która odbyła się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 
Za tego typu edukacją dzieci opowiada się coraz więcej polskich rodziców, chociaż decyzja taka wymaga od nich wyrzeczeń i ofiary. Zdaniem naukowców i rodziców jest ona szansą na ominięcie pułapek, jakie zastawia na dzieci współczesna inżynieria społeczna w postaci programów nauczania.
 
Edukacja domowa to popularny, szczególnie wśród radykalnych protestanckich wspólnot religijnych z USA, sposób wychowania. Objętych nią jest 2,5 mln amerykańskich dzieci.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Nasz Dziennik,PAP,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Było wielkie otwarcie a tu nagle BUM! Fuszerka na nowych stacjach warszawskiego metra

stacja Targowek Mieszkaniowy / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W niedzielę hucznie otwierano trzy nowe stacje metra na Pradze Północ i Targówku w Warszawie. Okazuje się, że radość władz stolicy była co nieco przedwczesna, bo już tego samego dnia stacja metra Trocka nie wytrzymała naporu pasażerów. Pęknięta wielka szyba przy schodach, zepsute ruchome schody i winda - to tylko niektóre z usterek, które ujawniły się już w dniu otwarcia. Powstały także monstrualne korki na dojeździe do metra.

Nawet życzliwa warszawskiemu ratuszowi "Gazeta Wyborcza" informuje, o zamieszaniu na nowo otwartych stacjach metra. 

"Widać, że została uderzona kilkanaście centymetrów nad ziemią. Od tego miejsca promieniście rozchodzą się pęknięcia" - wskazuje dziennik.

"To akt wandalizmu, do którego doszło w niedzielę, podczas pierwszego dnia. Zgłosiliśmy go na policję" – mówi "GW" rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń.

Gazeta wskazuje jednocześnie, że "po południu w poniedziałek pojawiła się jeszcze jedna usterka: Zepsuły się ruchome schody". Gazeta dodaje jednak, że "jest też dobra wiadomość". "W ostatniej chwili na schematach w pociągach udało się zamienić niewygodny skrót +Targówek Mieszk.+, na pełną nazwę osiedla +Targówek Mieszkaniowy+".

"Wyborcza" zaznacza też, że "przy wejściu na stację w miejscu pęknięcia szyby i w niedzielę, i w poniedziałek od samego rana przypiętych było dużo rowerów".

"Tymczasem projektanci metra i terenu nad stacją nie przewidzieli rowerowego park & ride (jest tylko stacja Veturilo). Dlatego zajmowana jest każda wolna poręcz czy słupek"

- wyjaśnia "GW". "Nie umiem jeszcze powiedzieć, czy dostawimy dodatkowe stojaki na rowery" – mówi gazecie Bartoń.

Ponadto dziennik wskazuje również na inne problemy.

"Korki na dojeździe do metra były do przewidzenia, ale skala zaskoczyła chyba wszystkich. Jeszcze przed godz. 8 stanęła ul. Radzymińska na odcinku od Młodzieńczej do Trockiej"

- czytamy we wtorkowym artykule.

"To efekt wieloletnich zaniedbań inwestycyjnych w tej okolicy. Jednopasmowa Trocka to jedyny dojazd do stacji metra, bo zamknięta dla ruchu prywatnego jest ul. św. Wincentego, której poszerzenie odkładane jest od kilku dekad"

- ocenia gazeta.

"Przez lata zapewniano także, że w dojeździe do metra pomoże wybudowana ul. Nowotrocka łącząca Wincentego z Pratulińską i gen. Rozwadowskiego. Ratusz jednak od dziesięcioleci nie potrafi zrealizować tej inwestycji"

- pisze dziennik.

"Korek będzie jeszcze większy, bo po wprowadzeniu zmian w komunikacji większość autobusów jadących Radzymińską od strony Marek też będzie skręcać w Trocką, żeby skończyć bieg na pętli kawałek za metrem"

- dodaje.

Również wtorkowy "SE" pisze o stłuczonej szybie w nowej stacji metra.

"Metro Warszawskie już po dniu otwarcia zanotowało zniszczenia na nowo otwartych stacjach" - donosi gazeta.

Dziennik wskazuje też, że "na Trockiej już nie działała winda".

"Wczoraj pracowali przy niej serwisanci. Na wejściu do stacji Targówek Mieszkaniowy pojawiły się zacieki, a przy wejściu na stację Szwedzka od strony Stalowej na ścianie (poza zasięgiem pasażerów) widać kable oraz puszki elektryczne, które wypadałoby zakryć"

- informuje "SE". Informuje też, że "przy Trockiej brakuje także stojaków na rowery – ludzie poprzypinali je do obudowy stacji, co profesjonalnie nie wygląda".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl