Bauman w Gdańsku

  

Zupełnie mediom mętnego nurtu umknęła wizyta ich idola Zygmunta Baumana w Gdańsku na tamtejszym uniwersytecie. Zero zapowiedzi, zarówno przed spotkaniem, jak i po jego zakończeniu. Czyżby wrocławska akcja kibiców Śląska przyniosła skutek? Chyba tak, bo w Gdańsku więcej było policji niż chętnych do słuchania stalinowca. Pomimo zmowy milczenia wokół spotkania na uniwersytecie i terminu jego realizacji (poniedziałek godz. 16, większość jeszcze nie zdążyła po pracy, szkole, studiach wrócić do domu) na salę przyszła ok. 40-osobowa grupa kibiców Lechii, która okrzykami: „Precz z komuną", „Norymberga dla komuny!", przypomniała Baumanowi jego korzenie i miejmy nadzieję przyszłość. Po 50 minutach ekipa opuściła uniwersytet. Oczywiście, jak przystało na państwo prawa, oazę wolności, wszyscy pojedynczo zostali nagrani na kamery – słowem pełna inwigilacja.

Tyle zabiegów, pieniędzy, zachodu wokół jednego krótkiego spotkania, podczas którego ulubieniec postkomuny wypowiadał się wymijająco o Żołnierzach Wyklętych, a protestujących przeciw jego publicznym wystąpieniom nazywa „faszyzującą młodzieżą". Paranoja. Miejmy nadzieję, że kiedyś to wszystko się skończy i rzeczywiści bandyci nazywani będą nimi po imieniu. A już na pewno nikt z nimi nie będzie organizował spotkań na uniwersytetach.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts