Ameryka żegna Tinę Turner! Nasza korespondencja z hollywoodzkiej Alei Gwiazd

Fani składają kwiaty przy gwieździe Tiny Turner na hollywoodzkiej Alei Gwiazd, od momentu, kiedy świat obiegła informacja o jej śmierci. Wielbiciele królowej Rock ‘n’ Rolla przynoszą zdjęcia, maskotki, płyty a także własnoręcznie namalowane portrety.

Pożegnanie Tiny Turner
Małgorzata Schulz z Los Angeles

„Jak tylko usłyszałem wiadomość o jej śmierci zabrałem się do szkicowania jej portretu i od razu tutaj przebyłem, aby upamiętnić jej odejście” - powiedział nam Miguel Lopez, który trzymał obrazek przez ponad godzinię, aby wszystkie stacje telewizyjne mogły to uwiecznić. Potem złożył go obok wieńca, przy gwieździe Turner.

Słynna piosenkarka została uhonorowana włączeniem do Alei Gwiazd w 1986 roku. Ceremonia odbyła się dokładnie w tym miejscu, gdzie teraz gromadzą się fani oraz reporterzy największych amerykańskich i zagranicznych stacji telewizyjnych. Miejsce to jest położone bardzo blisko budynku wytwórni Capital Records, która wyprodukowała największe hity Turner.

Tina zawsze chciała być aktorką, w 1985 i to marzenie się spełniło. Wystąpiła w filmie "Mad Max: Beyond The Thunderdome" i wylansowała kolejny przebój "We Don't Need Another Hero.”

Tina Turner urodziła się 26 listopada 1939 roku, jako Anna Mae Bullock. Śpiewała już jako nastolatka, jednak jej wielka kariera muzyczna rozpoczęła się pod koniec lat 50-tych, kiedy stała się wokalistką zespołu „Kings Of Rhythm” Ike'a Turnera, w 1962 roku wyszła za niego za mąż.

Rodzina Turnerów przeprowadziła się do Los Angeles, gdzie w 1963 roku kupili dom. Przełomowe znaczenie dla ich wspólnej kariery miała piosenka "River Deep, Mountain High"

Jednak w 1976 Tina rozstała się z Ike’am co było także końcem ich wspólnych występów oraz jej kłopotów finansowych, z powodu zerwania kontraktów.

Przez kilka lat królowa Rock ‘n’ Rolla występowała w Las Vegas, oraz na innych mniejszych scenach koncertowych.

Kolejny przełom w jej karierze nastąpił w 1984 roku. Wokalistka zmieniła wizerunek i nagrała swoje największymi hity: "What's Love Got To Do With It" i "Private Dancer".

Tina Turner kochana jest przez fanów na całym świecie, dlatego na Alei Gwiazd w Hollywood przebywa kwiatów. Ludzie przyjeżdżają także z bardzo daleka, a trasa turystyczna z ciekawostkami, które trzeba w Mieście Aniołów zobaczyć, powiększyła się o miejsce pamięci, poświęcone zmarłej gwieździe. Zatrzymują się tam teraz autokary, obwożące po Los Angeles turystów.

 Źródło: niezalezna.pl,

 

Małgorzata Schulz/Los Angeles
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo