Premier Morawiecki dziękuje Telewizji Republika: „Powstała z niezgody na marazm, na zmowę milczenia”

- Dlatego chciałem z całego serca bardzo serdecznie podziękować przede wszystkim, całemu środowisku, które tworzyło, współtworzyło i stworzyło Telewizję Republika, bo był to kluczowy wyłom na drodze do wolności, odzyskania wolności słowa - powiedział premier Mateusz Morawiecki. - Do tego wolnego słowa, o które biliśmy się jeszcze w latach wcześniejszych, w latach komunizmu i które potem w latach III RP było bardzo mocno przyduszone różnymi płachtami - dodał.

Telewizja Republika
for. Bartosz Kalich

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w Jubileuszowej Gali 10-lecia Telewizji Republika i wygłosił przemówienie, w którym zwrócił się do zgromadzonych i widzów Telewizji Republika. - Telewizja Republika powstała z niezgody na marazm, na milczenie, na zmowę milczenia. Można powiedzieć, na letarg, który panował do pewnego stopnia wówczas i który był dość powszechną skuteczną blokadą, zaporą dla wolnego słowa, dla wolnej myśli - powiedział. - Dlatego chciałem z całego serca bardzo serdecznie podziękować przede wszystkim całemu środowisku, które tworzyło, współtworzyło i stworzyło Telewizję Republika, bo był to kluczowy wyłom na drodze do wolności, odzyskania wolności słowa. Do tego wolnego słowa, o które biliśmy się jeszcze w latach wcześniejszych, w latach komunizmu i które potem w latach III RP było bardzo mocno przyduszone różnymi płachtami. Płachtami zapomnienia, zmowami milczenia i to jest coś bardzo charakterystycznego dla tamtych czasów - powiedział. 

- Druga rzecz, za którą chciałem podziękować, to konsekwencja w promowaniu republikańskich wartości. Wartości takich jak: wspólne dobro, dbałość o silne państwo, dbałość o wszystko to, co umacnia nasze bezpieczeństwo, co prowadzi do wyjaśnienia wszystkich przykrytym kłamstwem wydarzeń, do odkrywania prawdy. Dbałość po prostu o to, żeby wszyscy Polacy czuli się równi. Dbałość o sprawiedliwość, o solidarność, o człowieka prostego, o wszystkie polskie rodziny. Za to wszystko chciałem gorąco z całego serca podziękować tobie, Tomku, i całemu zespołowi - na twoje ręce, bo to jest naprawdę coś wielkiego, co żeście zrobili. Dziękuję wam za to 

– stwierdził zwracając się do redaktora Tomasza Sakiewicza i całego zespołu redakcyjnego.

Premier Morawiecki ocenił, że środowisko Telewizji Republika jest "siewcami nadziei". - Dajecie nadzieję na to, że czasem nawet wbrew nadziei, jak to było dziesięć lat temu, kiedy zaczęliście być konkurencją dla tych potężnych, dla tej szczelnej skorupy zmowy medialnej, która panowała przez wiele , wiele lat. To rozszczelnienie było ważne. W ślad za nim pojawiało się coraz więcej inicjatyw i one wszystkie charakteryzowały się właśnie tym, że tej nadziei było coraz więcej. Aż do wyborów prezydenckich w których wygrał prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, który rozszczelnił system jeszcze dalej. Ale to wszystko widzę jako mechanizm naczyń połączonych. Nie wiadomo, czy bez któregoś z tych ogniw powstałby cały łańcuch zdarzeń, który doprowadził do tej przełomowej zmiany pod patronatem i pod kierownictwem prezesa Jarosława Kaczyńskiego - zaznaczył. - Myślę, że te wszystkie ogniwa były absolutnie kluczowe do tego, żeby ta wielka zmiana, zmiana w kierunku Polski republikańskiej, wolnej, silnej i solidarnej mogła istnieć, a dzisiaj dalej mogła być tworzona, budowana z bardzo dużą, mocną nadzieją na kontynuację po październiku tego roku, czego bardzo gorąco życzę wszystkim państwu telewidzom Republiki, tutaj siedzącym na sali i wszystkim naszym rodakom - zakończył. 

 Źródło: Niezalezna.pl

 

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo