10-lecie Telewizji Republika. Przemysław Czarnek nagrodzony! "Bo Polska musi być Polską"

Minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek został laureatem nagrody w kategorii "Polityka" podczas gali 10-lecia Telewizji Republika. Jak sam przyznał, dekadę temu miał mało czasu na oglądanie telewizji, ale... na Republikę zerkał z przyjemnością!

Przemysław Czarnek z nagrodą TV Republika
fot. B. Kalich

Wręczająca nagrodę Katarzyna Gójska podkreśliła, że kapituła, zastanawiając się, kto powinien dostać nagrodę w Telewizji Republika, postanowiła nawiązać do jednego z programów: "Kulisy manipulacji", który prowadzi razem z Piotrem Lisiewiczem. - Zajmujemy się ujawnianiem, odsłanianiem tego, w jaki sposób działają w Polsce mechanizmy mające zmanipulować opinię publiczną. Mamy wrażenie, że wybraliśmy laureata, który też się tym zajmuje - powiedziała. 

Pan prof. Czarnek wyrywa wszystkie elementy postkomunistyczne z polskiej nauki i edukacji

– przypomniała redaktor Gójska.

Katarzyna Gójskafot. B. Kalich / Niezalezna.pl

Laureat nagrody, minister Czarnek, odbierając nagrodę, wspomniał o swojej rodzinie i... o początkach Republiki. 

- Kiedy zaczynaliście, ja byłem prawnikiem, konstytucjonalistą, miałem mało czasu na oglądanie telewizji, ale Telewizję Republika podglądałem. Nie marzyłem, żeby tak zaszczytną nagrodę otrzymać - dodał. - Ta nagroda jest niezasłużona, bo za przyjemność nie powinno się dostawać nagrody. Wielką przyjemnością jest służyć Ojczyźnie i narodowi takiemu, jakim wy jesteście.

Prof. Czarnek wskazywał również na dumę z przynależności do PiS, a Jarosława Kaczyńskiego nazwał "politykiem XXI wieku". Miłe słowa pojawiły się również pod adresem premiera Mateusza Morawieckiego. 

Trzeba powiedzieć za Józefem Piłsudskim, że niepodległość i Ojczyzna to dar niezwykle kosztowny. A za bł. kard. Stefanem Wyszyńskim i św. Janem Pawłem II i za ich wstawiennictwem możemy się modlić, żebyśmy nigdy nie dożyli czasów, w których Ojczyzna nas nie będzie kosztować, bo jak takie będą, to znaczy, że jej już nie ma. A ona musi być! Wielka, piękna, niepodległa, silna Polska dla znakomitego narodu przyszłych pokoleń. I o to musimy walczyć również w tym październiku (...) Walczmy tego października, tej jesieni o Polskę wielką, dumną, niepodległą, która będzie nas kosztowała. 

– powiedział minister.

"Bo Polska - tak, panie Janie - musi być Polską" - zakończył, patrząc na Jana Pietrzaka i nawiązując do jego utworu.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Telewizja Republika

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo